“PKK’nın adını anmayan bir hain arıyorsan, o hain Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İki gün üst üste şehit verilmesine rağmen milli yas ilan etmeyen iktidara yüklenen Özel, “Hepimiz dedik ki 3 gün milli yas ilan edilsin, açılışlar, festivaller iptal edilsin ve bu ülke acıda bir araya gelsin. Ama oralı olmadılar. Bu yetkiyi Suudi kralı öldüğünde 3 gün kullandılar. Bu milletin 12 evladı hayatını kaybedince milli yas ilan edecek bir şey görmüyorlar” dedi.

 

‘Bildiri’ eleştirilerine de yanıt veren Özel, “Artık sizin istediğiniz kağıtlar üzerine imzalar koyup iktidarın peşinde koşturup, şehitleri bir sonraki habere kadar unutan anlayışla ortaklaşmadık bundan sonra da ortaklaşmayacağız” diye konuştu.

CHP’yi ‘hainlikle’ suçlayan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de yanıt veren Özel, Erdoğan’ın paylaşımını göstererek, “CHP’nin bildirisinde PKK yazmıyormuş; CHP PKK diyemezmiş. Sayın Bahçeli bugün dedin ya PKK’nın adını anmayan bir hain arıyorsan işte Erdoğan’ın tweeti.PKK’nın adını anmayan bir hain arıyorsan, o hain Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu