MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, yeniden başkan seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı’nın Olağan İl Kongresi, Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu’nda gerçekleştirildi.

30 ilçe teşkilatından 600 delegenin ve tüm ilçe teşkilatlarının katıldığı kongrede mevcut başkan Veysel Şahin tek aday olarak seçime gidildi.

Kongrede divan üyeliğine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Semih Yalçın, İzmir Milletvekili Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu, MYK Üyesi Burak Pehlivan, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar seçildi.

Kongreye, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, MHP İzmir eski Milletvekili Hasan Kalyoncu, TÜRK-İŞ İzmir Temsilcisi Hayrettin Çakmak, İzmir Esnaf Birlikleri Başkanı Yalçın Ata, Hak-İş İzmir İl Başkanı Gültekin Şimşek. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdem Hünü katıldı.

Açılışta MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajı da okundu.

İl Başkanı Adayı Veysel Şahin yerel seçimlere dair mesajlar vererek, “Bugünden itibaren yürüdüğümüz mukaddes yolda, liderimizin gösterdiği hedeften bir an bile ayrılmadan 2024 yılında gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlanmaya başlıyoruz.Lider ülke Türkiye yolunda merkezi idare ile yerel yönetimler arasındaki hedef birliğini tesis etmek için Muhterem Genel Başkanımızın başlattığı “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” başlığı altında faaliyetlerimize başlıyoruz.Biliyor ve inanıyoruz ki Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine seri ve selametle vasıl olabilmenin tek formülü Merkezden Yerele Tek Yürek Olmuş Türkiye”nin oluşması ve ortaya çıkmasıdır” dedi.

Şahin sandıklar açılınca  kongrede güven tazeledi. Yapılan sayımda 13 oy geçersiz çıkarken Şahin 587 delegenin oyunu aldı. Şahin, kongreyi MHP açısından bir düğün olarak adlandırdıklarını dile getirip,” Şükürler olsun İzmir’deki Türk milliyetçileri salonlara sığmadı. Gerçek anlamda düğüne çevirdiler bugünü. Bütün İzmirli ülküdaşlar ve delegelerime teşekkür ediyorum. Güzel bir gün geçirdik. Listelerimizi güçlendirdik. Yeniledik. Yerel seçimlere hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber :Gürkan Genç 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu