“Menderes’te tarıma yeni bir boyut kazandıracağız”

Seçim çalışmalarını seri ziyaretleriyle devam ettiren CHP Menderes Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu Menderes çiftçisinin çatı kuruluşu Ziraat Odasını ziyaret etti. Tarım kesiminin sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunan Gümüşoğlu, belediyecilikteki yeni anlayışı hakkında bilgi verdi.

Pandemi döneminde sürdürülebilir gıda güvenliğinin büyük önem kazandığına dikkati çeken Doç. Dr. Turgut Gümüşoğlu, “İklim krizi her geçen gün etkisini biraz daha artırıyor. Buzulların erimesi, günlerce süren orman yangınları, sel baskınları, aşırı sıcaklar ve kuraklık gıda güvenliğindeki sorunları yükseltiyor. Bilimsel araştırmalar, milyonlarca insanın açlık riskiyle karşı karşıya olduğunu ve gıda güvenliğine yönelik önlemlerin artırılması gerektiğini ortaya koyuyor. İnsanımızın gıda güvenliğindeki garantörünün ilçemizin verimli toprakları olması gerekir. Farklı sorunlar nedeniyle ilçemizdeki tarım potansiyeli tam olarak harekete geçirilemiyor. Göreve geldiğimizde bu sorunları tek tek çözerek Menderes’i tarımsal üretimde gıda güvenliğinin sigortası yapacağız” dedi.

Kendisinin de tarım alanında önemli çalışmaları olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Gümüşoğlu, “Menderes’in tarımsal kronik sorunlarını biliyorum. Üreticimizin çilesine son vereceğiz.  Menderes Sebze ve Meyve Hali’ni ivedilikle kuracağız. Fiziki ve dijital hibrit niteliğinde çiçek mezatını ilçemize kazandıracağız. Ulusal ve uluslararasından çiçek toptancıları en güzel çiçekleri alabilmek için açık artırma usulü birbirleriyle yarışacak. Ata tohumlarını yaygınlaştıracağız. Ata tohumu fidanlarını daha ulaşılır kılacağız. Kazanan bizim çiftçimiz, kazanan Menderes olacak” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu