Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim programına silahlı saldırı

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışması sırasında düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi yaralandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırının uzun namlulu silah ve tabanca ile yapıldığını açıklayarak “Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır. Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum” dedi.

Yaralanan vatandaşın ailesiyle görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, doktorlarını tedavi süreci için görevlendirdi. Erdoğan, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışmaları sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıya tepki göstererek “Seçim sürecinin sağlıklı ve demokrasimize yakışır bir şekilde ilerlemesini hazmedemeyen kimselerin süreci zehirleme çabalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Demokrasimize, birliğimize, beraberliğimize kasteden hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay ise “Terör dediğimiz şeyin beslendiği yer korku ve paniktir biz buna prim vermeyeceğiz” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu