Kışın Ciddiyeti

Hazır mısınız kışı hissetmeye, sorumluluğa, ciddiyete, sistemin sana sistem kurmaya mecbur etmesine. O zaman hazır ol ya da olma 22 Aralık 2023 – 20 Ocak 2024 arası yazdıklarıma göz at. Güneş artık Oğlak Burcu’nda. 

Aslında Oğlak Burcu enerjisi Venüs Uranüs karşıtlığı etkisiyle başlıyor. Yani aslında ilişkilerde her iki tarafta birbirine uygun olmadığını biliyor ama garip bir karşıtlık enerjisiyle birbirlerinden kopamıyor, birbirlerine çekiliyorlar.

Retro bir Merkür’le seneyi kapatırken o çok eski konular tam kapandı derken yeniden ama bu sefer artık konuşulmayan hiçbir şey kalmamacasına ortaya çıkacak. Ve Merkür bu Retro geri harekette Yay Burcu’na doğru 23 Aralık 2023’te Retro’nun ağır aksak hızında yol alacak.

 25 Aralık 2023’te hedefe odaklanmak mı? Bizi ileriye taşıyacak konulara enerjimizi verip çalışmak mı? Yoksa hayallerimizi süsleyen gerçek dışı hayal ve insanlara mı kapılmaktan yana tercihinizi kullanacaksınız. Üstelik te Merkür Retro’da tüm eski insanlar ve hikayeler önünüze gelmişken. Aslında bu bir kış masalı değil, sizin inanmak istediğiniz sadece.

 27 Aralık 2023’te Yengeç Burcu’ndaki Dolunay bu masalsı balonu patlatacak ve sizi gerçeklerle kaşı karşıya bırakacak mı? Durun bakalım masalsı balonu patlatacağı kesin de sizin gerçeği görmenize tam bir Oğlak Burcu Yeni Ay’ı kadar zamanınız var. 17 Temmuz 2023 tarihi civarında hayatınızda ne gündemdeydi Yengeç Yeni Ay etkisinde. İşte şimdi o konunun tamamlanması bu dolunayda. Bu Dolunayda söylemlere çok dikkat, eğer gerçekçi olursa sihirli gökyüzü etkisi gerçek dünyanda gerçekten sana çok destekli etkili olur. Bırak söylemlerin gerçekten olabilecek ve ortaya çıkabilecek çabayla gerçek ve elle tutulur hale dönüşsün. Bu sizi de çok motive eder.

 29 Aralık 2023 güzeller güzeli,  bereketli, bol, küçük iyicil Venüs Yay Burcu’na geçiyor. Özgürlük gökyüzünde sınırları genişletecek. Hatta ’ben daha önce hiç böylesini yaşamadım’ dedirtecek kadar kişileri, ilişkileri çok yükseğe çıkaracak. Ama hiç kimse ele avuca sığmayacak ve özgürlüğünden taviz vermeyecek. Harcamalara dikkat dedirtir, demedi demeyin.

 Ve yılı kapatırken büyük iyicil, bolluk ve bereketini bize veren Jüpiter Boğa Burcu’nda retrosunu bitirir ve tam yol ileri ilerlemeye başlar taki Mayıs’a kadar. Kalıcı varlık, bolluk ve bereket eli bakalım kime değecek?

 06 Ocak 2024 yaralarımızı sarma zamanıyken, ağlamak niye? Artık kimse, hiçbir olay, konu bizi yaralayamaz biz izin vermedikçe. Üstelik biz 11 Ocak 2024 itibarıyla hedeflerimize doğru daha da gayretli bir çaba içinde yol almayı tercih etmeliyken, yaralayanlarla uğraşmak da neymiş. Hem de Oğlak Burcu Yeni Ay’ı bizi motive etmişken, zaman plan, program ve bol çalışma zamanı.

Yükselen Koç ve Güneş Koç; Neyinizi başardığınızı herkese göstermek istersen ona odaklan sistem bu anlamda sizi diğer burçlara göre açık ara kayırıyor. Toplumsal statü güçlü etkilerde.

Yükselen Boğa ve Güneş Boğa; Hadi bakalım uzak ufuklara yelken almaya, alışıla gelmiş alanlarınızdan çıkmaya. Toprak enerjisi sizin gibi bir toprak enerjisine cesaretli hareket etme yetkisi veriyor.

Yükselen İkizler ve Güneş İkizler; Konuşarak çözemediğiniz sorunları yöneticiniz Merkür de retrodayken çalışarak çözeceksiniz. Ayın herkesin para hesabını yapan muhasebecisi gibisiniz.

Yükselen Yengeç ve Güneş Yengeç; İlişkilerde herkes her şeye karışmış ki sakince yeni düzen kurmanız için size yer açıyor. Çözüm sizde, belki de ayın en hassas olmaması gereken, en az duyguya bu sefer yer vereni olmanız gerekirken.

Yükselen Arslan ve Güneş Arslan; ‘Ben bir Arslanım, herkesin her şeyin patronu benim, çekilin ben bunları çok iyi bilirim, beni seyredin, beni örnek alın ‘diyecek olan Arslan yaşamın her alanına hakim bu ay acaba sağlığınıza hakim mi?

Yükselen Başak ve Güneş Başak; Yetenek avcısı gibi kendinin peşinde bir Başak. Neyimi gözden kaçırıyorum der gibi, yeteneğini, becerisini, başarılı olacağı alanda ortaya çıkarmak ister gibi. Doğru zamanda doğru karar ve çalışmak, çok başarı getirir.

Yükselen Terazi ve Güneş Terazi; ‘Dengeler değişip dönüşürken zaten ben başka bir yola girmeye karar vermişken niye durayım, nereden başlamalıyım ‘derken önce yaşam alanını değiştirme kararı almasın mı Terazi.

Yükselen Akrep ve Güneş Akrep; Düşünmek mi yoksa ya sabır zihni toplamak mı? Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur derken, dikkatini toplamış bir Akrep’in dili ve donanımından herkes nasibini alır, kim neyi almak isterse. Akrep’in bu ay bilgisi ve söylemleri çok açık.

Yükselen Yay ve Güneş Yay; Yay Burcu etkisinde belirttiğim gibi burada da tekrar tekrar vurguluyorum Harcamalara çok ama çok dikkat sevgili Yaylar.

Yükselen Oğlak ve Güneş Oğlak; Gündem maddelerini belirleyen hatta kural koyan bir Oğlak senesi ve gökyüzü zamanı gelmişken neden dursun ki? ‘Yeni Yıl ve hedefler Güneş Oğlak Burcu’na geçtiğinde başlar, herkes benim dediklerime uyacak ‘der gibidir Oğlak bu ay. Laf aramızda kalsın onu dinleyen, onun prensip, disiplin ve çalışma şekline uyan istikrarlılar kazanır.

Yükselen Kova ve Güneş Kova; Patlamaya hazır bir volkan gibi enerjisini toplayan Kova, inziva her zaman fırtına öncesi sessizlik gibi algılanmasın, bu sefer arkasına Plüto enerjisini de alarak devrim yaratacak her birimizde sadece kendinde değil. Onun öncesi sessizliği.

Yükselen Balık ve Güneş Balık; Umutların, gayretin, hedefin, başarının ve becerinin gerçeğe dönüşeceği zamanlar aslında, havadaki bu düzen sizin iyi bildiğiniz bir enerji de acaba pek sıkıya mı gelemiyorsunuz? Halbuki az gayret sizi düzene sokacak sizi de motive ve mutlu edecek etkilerde. Devamını bu sefer siz isteyip, getireceksiniz.

Beliz Aktan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu