Kendini Yırtan Kadın !

 

Mükemmeliyetçi, haritanın her tarafı bu etkiyi veriyor. Satürn 4.evinde  ( aile, yuva, atalar) geri gidiyor yani Retro, açıları uyumlu, evinde bir otorite, özgürlük gereksinimiyle, disiplinini uygun zamanlarda uygun yerlerde gösteriyor. Çocuklarının evde tv izlemeleri ve cep telefonu kullanmaları yasaktır ve “herkes yemekte sofrada bir arada olmalı” kuralını uyguladığını söyler. Uranüs ve Satürn uyumlu açısı etkisi .  Jüpiter’in konumu servetinin göstergesi zaten, sanat dallarından birinde olmalıymış para kazanması için ki yakın çevresindeki insanların da hayal gücü yüksek, merhametli, geneli gören insanlardan oluşmasını istiyor ya da öyle insanları çekiyor olabilir.

Aile konusunda annesini kötü hastalıktan erken yaşta kaybettiğini söylemişti röportajlarında. 1. evindeki Ay yani annenin Madonna için ne kadar önemli olduğunu söylüyor. Ama açıları ilginç ona üzüntü vermiş o bize bu durumdan bahsetmese bile harita veriyor. Annesi 4 yaşındayken ölmüş. Babası tipik İtalyan koyu bir Katolik ve sahne şovlarını daha edepli bir hale getirmesini istediğini harita ve baba sembolikleri veriyor. Yetişme çağı boyunca bol bol sorunları olmuş. Zaten Satürn’de 4. evinde. Ama Satürn Yay’da ve Madonna gündüz doğumlu olduğu için üçlü asaleti kazanmış. Ve Aslan’daki güneşiyle üçgen yapmış. Çalışkanlığını ve ailesine karşı sorumluluk dolu tavrını buradan görebiliyoruz.

Haritasında bir ateş üçgeni var: Yay’daki Satürn, Koç’taki Kuzey Ay Düğümü(8.Ev) ve Aslan’daki Güneş(12. ev) arasında. 8. ve 12. evlerden dolayı başarı çok da kolaylıkla gelmemiştir. Şansını kendisi yaratmış, şans noktası 1. evde. Başarısı doğrudan kişiliğinden kaynaklanıyor.

Ay 1. evde güzel bir yüz veriyor ama yanında ilerleyen yaşlarda kilo alma meylini de getiriyor. Madonna’da işin kilo kısmını pek göremiyoruz.

Haritasında ilk gözüme çarpan konumlar Aslan Burcu’ndaki birçok gezegen, 1.evdeki         Uranüs ile Güneş, MC (en tepe nokta, kariyer, toplu önündeki statü alanı ) Koç Burcu, 2.evindeki ( para, gelir, getiri )Pluto-Merkür kavuşumu ve 10.evdeki (en tepe nokta, kariyer, toplu önündeki statü alanı ) Mars oldu. Kendini çok beğenmiş ve aykırı-bazen de tuhaf- hareketlerinin olması 1.evdeki Uranüs’ten .

Birinci evdeki Ay’ın Satürn’e karesi ayı anne olarak düşündüğümüzde annenin kaybının Satürnsel zorlukları olarak haritaya yansıdığını görüyoruz. Güneş Satürn Üçgeni zorluklara dayanma gücünü verir. Demek ki Madonna zor zamanlarla baş edebilecek bir haritaya sahip. Bunu kullanmış hayatında. Satürn’ün geri Retro olması ayrıca Güneşi’nin 12. evde olması Madonna’daki baba olayını da bitirmiş. Çünkü ;  Güneş yani baba 12. evde sağlam bir baba imajı yansıtamıyor. Satürn yine haritadaki babadır geri giderek Retro yaparak gücü tamamen kaybolmuştur.

Ay Düğümleri’nin Venüs’e kare açısı sevgide yıkıcı bir kişilik vermiş, sevgi, sosyal ilişkiler karışık durumlar almış büyük olasılıkla. Bu kare çatışmaları beraberinde getiriyor. Bütün enerji Venüs’ün temsil ettiği fonksiyonlar üzerinde toplanmış. Madonna aslında sosyal durumlardan rahatsızlık duyan bir kadın. Sosyal eşitsizlik, sömürgecilik, savaş, kadınlara yapılan haksızlıklar, çocuklar. Bunlar için de savaşan ve çekinmeden tepki veren bir karakter. Zayıf noktası yenilenme, dönüşümler. Abartılı (Jüpiter)dönüşümlere destek vermiş aslında haritasında.

Bir döneme damga vurmuş, daha uzun yıllar da adından söz ettirecek Madonna renkli kişiliği, disiplini ve gözünü kırpmadan doğru bildiklerini savunması, bir taraftan da tabuları tabu olmaktan çıkaran 80’lerin çılgın kızı Madonna.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu