Kapışalım !

 

Serra Tankal ismini çoğu sanatsever tiyatro veya müzikallerle tanıdı. Zaman içinde pek çok projede yer alan Tankal, şimdi ise müziğe olan tutkusunu da üzerine katarak edindiği tecrübeyi Ota Records etiketli bir ilk tekli ile taçlandırdı: Kapışalım !

Tankal ile müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Kapışalım”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda hem oyunculuk anlamındaki konservatuvar eğitiminiz hem de tecrübeleriniz size neler kattı?

Benim için müziksel yolculuk çocukluğumdan beri hayatımın her alanında süregelmiş, bitmeyecek bir bağlılık ve heyecan. Sanatın farklı kollarıyla birçok kez sahnede bulundum. Aslında bu sebepten ötürü interdisipliner bir alan olan oyunculuk bölümünde okumayı tercih ettim. Müzikallerde yer aldım. Konservatuvar dönemim boyunca her zaman bir tiyatro çatısı altında ya da projede var oldum. Böylece lisans eğitiminin verdiği pratik ve kuramsal bilgi dışında kendi tecrübelerimi sahne üzerinde, arkasında ya da kamera önünde yani sahada cebime koyuyor olmak bence mesleki anlamda gelişimime oldukça katkı sağladı. Ne mutlu bana ki geri dönüşler hep pozitif yönde oldu.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Kapışalım”ın sahibi ve düzenlemeyi üstlenen Bora Çifterler ve Ota Records ile yollarınız nasıl kesişti?

Süreç beni her geçen gün üretmeye yönlendirdi diyebilirim. Tam bu üretme ve hayalimi gerçekleştirme fikrimi bir sisteme oturtma düşüncesindeyken, aile dostumuz olan Erol Çelik’in de desteği sayesinde ve arkadaşım aynı zamanda Ota Records’un ortak kurucularından biri olan Mustafa Barış Koçkar ile kendimi aynı masada bu konuyla ilgili toplantı yaparken buldum! O da beni yine Ota Records’un ortak kurucusu ve şarkımın da prodüktörlüğünü yapan Bora Çifterler ile tanıştırdı. Tüm bu çalışmaların sonunda ortaya şarkım  “Kapışalım” çıktı.

Kapışalım ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

Geri dönüşler bizim açımızdan çok tatmin edici oldu. Öngörümüzden çok daha büyük bir kitle tarafından sevildi ve harika tepkiler aldı diyebilirim.

Çifterler yönetimindeki klibin oluşum süreci nasıl gelişti?

Şarkı sözlerinde aktarılmak istenen ifadeyi aslında metaforik bir yerden ele aldık. Yani burada kişinin farklı yüzlerini ve özellikle kendisiyle olan hesaplaşma halinin altını çizmeyi istedik. Bunu da net bir biçimde ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Tepkiler ise çok iyi oldu. Aslında kendinizi rahat hissettiğiniz her ortamda zorlanmadan ve keyif alarak iş yapabiliyorsunuz. Biraz klişe olacak ama gerçekten çok eğlenerek çektik. Bu da bence büyük bir lüks.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

Aslen içimden geldiği haliyle gündelik hayatın getirilerinden ve hissettirdiklerinden ilham alarak ortaya koymak gibi tanımlarsam doğru olur.

”Kapışalım”dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

Elbette var. Bu sene yeni şarkılarla karşınıza çıkmaya devam edeceğim. Gelecek dönem için de farklı planlarım var fakat onlar şimdilik bana kalsın!

Emre Siyahoğlu

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu