İzmir’in hakkı İzmir’e

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Baltacı: “Esas olan toplumun ve halkın her alanda yaşam standartlarını yukarılara taşımanın , refahının yükseltilmesi ufku ve vizyonu ile mücadeleye devam edeceğim. Siyasetin temel görevinin de bu olduğuna inanarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda İzmir’in adayı olarak çok önemli çalışmalar gerçekleştireceğime inanıyorum. İzmir’in Hakkı İzmir’e olmalıdır. İzmir İli için aday adaylığımın başarılı sonuçlanmasını diliyorum.” dedi.

AYHAN BALTACI KİMDİR:

 İzmir Bornova’da ikamet eden Baltacı, evli ve iki kız babasıdır. Çocukları İzmir Ekonomi Üniversitesi Mezunu olup, biri Hukuk diğeri Medya İletişim mezunudur. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Ayhan Baltacı, halen Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yaparak hayatını kazanmaktadır.

1994 yılında SHP İl Danışma Kurulu üyeliği yapan Baltacı, 1994 yılında SHP’den Bornova Belediye Başkanlığı’na ön seçime girerek aday oldu. Erdal İnönü döneminde İzmir’den Parti eğitimine katılan ve sertifika alan 2 kişiden birisi olan Baltacı, 1996-1997 yılları arası CHP İzmir İl Sekreterliği görevini, 1997-1998 yılları arası CHP İzmir  İl Başkan Yardımcılığı, 1996-1998 yılları arasında İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (İZSMMO) -Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerini yerine getirdi. 1998-2004 yılları arasında İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (İZSMMO) Başkanlık görevini yürütürken, 2004 ve 2009 yıllarında CHP Bornova Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı oldu. 2009 Yılında CHP Başkanlık Divanı tarafından OYBİRLİĞİ ile Bornova Belediye Başkanlığı’na Aday gösterildi

1977 Yılında CHP Bornova İlçe Bakanlığı Gençlik Kolları’nda çalışmaya başlayan Baltacı, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeliği ve DİSK Emekli Sendikası Bornova Şubesi üyeliği ve Genel Merkez Delegeliği’de yaptı.Yaşamının bütün alanlarında toplumsal, mesleki , siyasal ve demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yer aldı, halen Demokrasinin Özgürlüğün Gücü Platformunda çalışmalarına devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu