İzmir Skal International Kongresi’ne ev sahipliği yapacak

İzmir’de 16-21 Ekim 2024 tarihlerinde yapılacak SKAL International Dünya Kongresi hazırlıkları kapsamında Türkiye’ye gelen SKAL International Dünya Başkanı Annette Cardenas’ın katılımıyla basın toplantısı Swiss Otel BüyükEfes Oteli’nde düzenlendi.  

Toplantıda konuşan SKAL İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, “Uzun yıllardan beri uğraştığımız süreç sonunda 83. Dünya SKAL Kongresi’ni İzmir’e getirmeyi başardık” dedi. SKAL’ın tarihçesinden bahseden Güney, “SKAL, 1932 yılında Paris’te ve Stockholm’de yaşayan profesyoneller tarafından kurulmuş dünyanın en eski turizm örgütü. Misyonu ise dostluklarla ve arkadaşlıklarla küresel turizm endüstrisini desteklemek turizm alanında gelişmeleri sağlamak ve küresel ölçekte turizm organizasyonlarını iyileştirip hem de yükseltmek. İzmir, 83. Dünya SKAL Kongresi’ni kazanarak turist ve yatırım sayısını artırmak açısından tarihi bir fırsat elde etti” dedi. 

SKAL International önceki dönem Dünya Başkanı Hülya Aslantaş ise “Bu kongre Türkiye’de yapacağımız dördüncü kongre olacak. İlki 1970’te İstanbul’da, 1993’te tekrar İstanbul’da ve 2007’de Antalya’da yapıldı. Bütün amacımız İzmir’e de bu kongreyi getirmekti. İzmir dünyanın maalesef tam tanımadığı çok iyi saklanan bir hazine. Turizmci olarak bunun için uğraşıyorduk ama dünya turizmcilerini buraya getirerek birebir yerinde göstermek için çok büyük bir şans olacak. SKAL, dünya ve turizm profesyonellerini bir araya getiren ve onların arasındaki dostluğu ve anlaşmayı sağlayarak bölgesel ve dünyaya katkıda bulunmak, turizmi geliştirmek, birlikte fikirler üretmek için kuruldu. Türkiye’de yaklaşık 700 üyemiz, 15 noktada SKAL’ın kuruluşu var” diye konuştu.

Skal  International Dünya Başkanı Annette Cardenas da “Türkiye’yi çok seviyorum ve Türkiye’yi tanıdığımı zannediyordum. İzmir’e gelip burada yeni şeyler görüp sizleri tanıdıkça yeteri kadar tanımamış olduğumu fark ettim. Geldiğimden inceleme gezisinde gördüğümüz yerler, toplantıların yapılacağı mekanlar, servisin kalitesi, otel ve hizmet hepsinden çok etkilendim. Hepsi beş yıldız. Muhteşem bir ülkeniz ve imkanlarınız var. Bu kongrenin bizim için sembolik bir özelliği daha var. Bu sene SKAL’ın kuruluşunun 90’ıncı yılı” ifadelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu