İstanbul, Ankara ve İzmir’de sağanak alarmı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sinop ve Artvin çevreleri ile Ankara’nın kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, İç Ege, Balıkesir, Eskişehir, Rize ve Artvin çevreleri, Çanakkale ve Trabzon’un doğusu ile Bursa’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

3 BÜYÜK KENTTE SAĞANAK BEKLENİYOR

İstanbul’da bugün hava parçalı ve çok bulutlu. Sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ankara’nın kuzeybatı kesimleri ile İzmir’de de öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı ifade ediliyor.

PROF. DR. ŞEN’DEN YEREL SAĞANAK UYARISI

Prof. Dr. Orhan Şen “Bugün Marmara, Kuzey ve İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Çanakkale, Bolu, Düzce, Sinop ve Artvin çevreleri ile Ankara’nın kuzeybatı kesimleri yağışlı. Sıcaklık değişmiyor, Marmara’da poyraz rüzgarı ara sıra kuvvetli esiyor” mesajını paylaştı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu