İlk galibiyet

 

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde tarihimizdeki ilk galibiyeti aldık. Erkek Voleybol Ulusal Takımı’mızın VNL ye katılması zaten büyük bir başarıdır.Kadın voleybol takımı ile kıyaslamak çok hafif tabirle “iş bilmemezliktir”.
Burada alınan galibiyetin ardından lütfen bir kez de olsa gönülden teşekkür edin değerli voleybolsever antrenör arkadaşlar ve voleybol camiası.

Neden derseniz? Bizim yetenekli gençlerimizi değirmen taşı misali öğütürler. Bundan sonraki kuşaklara biraz olsun, örnek olarak verileceğimiz bir takım bu takım oyuncuları..Evet ben de dahil yeri geldiğinde eleştiri yaptık ama maalesef eldeki bu,avuçtaki bu kadarcık!

“Yaşlı pasör oynattı ” diye eleştiri yağmuruna tuttuğumuz pasör yerine daha genç yaşta ama ondan daha iyi pasör yetiştirdik de, oynatmadı mı antrenör? Hayır.. Orta oyuncularımız daha çok takımlarda süre aldığı için,daha iyi form grafiğini yakalamış gözüküyor da, niçin köşe oyuncularından (E.Mandıracı) harici istediğimiz verimi alamıyoruz? Niçin daha yüksek 4 numara oyuncumuz yok? diye soruyoruz hep birbirimize..
Adis harici niye İtalya, Rusya veya Polonya’da liglerde banko oynayan pasör çaprazımız yok diye sorgulamıyoruz?

Yendiğimiz İran takımının tüm oyuncuları neredeyse dünyanın tüm liglerinde oynuyor da,biz de onları kendi ligimizde bile öne çıkarıyoruz,niçin acaba deyip, bu oyuncuları yetiştiren antrenör arkadaşlara sormuyoruz?

Lütfen artık bu takım için, rezalet – kötü – berbat gibi yakıştırmalar yapmayın, çok bilen kalemşörler !
Bu kadar ekmeğe bu kadar köfte misalidir, Erkek Voleybol Ulusal Takımı’mız..

Defalarca dile getiren bir voleybol sevdalısı (mütevazi bir antrenör) olarak Erkek Voleybol Ulusal Takımı’mızın atağa kalkması için gerçekten çok iyi bir planlama ve koordinasyon ile ciddi bir organizasyon yapmalıyızı öneriyorum. Gerisi laftır,boştur..

Bir kez daha  VNL Şampiyonası’na katıldığı için teşekkürler ediyorum tüm değerli oyuncu kardeşlerime..
Dünyanın en büyük liginde olmamız bile bu kadar kısıtlı olanaklar dahilinde, (plansızlık-organize olamamak gibi) büyük başarıdır, çünkü sizler gerçekten yetenekli voleybol oyuncularısınız.

Levent Eskiçeri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu