İçiniz rahat olsun,emanet bizde !

 

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “CHP aslında yaptığı son kurultayın ardından sahip olduğu yeni ruh ve yeni mücadele azmiyle, bu seçimde Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir başarı ortaya koydu. Şu anda aldığımız sonuçlar öyle gösteriyor ki Türkiye’de yurttaşlarımızın beklediği yeni siyaseti karşılayan, yepyeni bir CHP anlayışı ve kadrosu var” dedi.

“YEPYENİ BİR CHP ANLAYIŞI VE KADROSU VAR”

31 Mart seçimlerine yoğun bir şekilde hazırlandıklarını anlatan Tugay, şunları söyledi:

“31 Mart 2024 tarihi hiçbir zaman unutamayacağımız bir seçim galibiyetini yaşadığımız bir gün olarak hatırlanacak. İzmir’de şu an için açılan sandıkların yüzde 40’ından fazlasının bize gösterdiği sonuç, yüzde 50 civarında bir oyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandığımız. Rakibimiz, AK Parti’nin adayına karşı yüzde 14 civarında bir farkla seçimi kazandık. Bundan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu dönemde örgütümüzle birlikte İzmir’in hakkını korumak, İzmir’i korumak ve haklılığımızı anlatmak için çok yoğun bir şekilde çalıştık. İzmir’in dört bir köşesinde on binlerce CHP’li emek harcadı. Hiçbirinin hakkı ödenmez. CHP aslında yaptığı son kurultayın ardından sahip olduğu yeni ruh ve yeni mücadele azmiyle, bu seçimde galiba Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir başarı ortaya koydu. Şu anda aldığımız sonuçlar öyle gösteriyor ki Türkiye’de yurttaşlarımızın beklediği yeni siyaseti karşılayan, yepyeni bir CHP anlayışı ve kadrosu var. Bu bizim sadece İzmir’de kazandığımız zaferin mutlululuğunu hissetmemizin ötesinde tüm Türkiye ile ilgili büyük bir mutluluk yaşamamızı sağlıyor” dedi.

“FARK YARATACAĞIMIZ BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ SUNACAĞIZ”

Seçim sonuçlarının yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu kaydeden Tugay,

“İlçeler CHP’li belediyeler tarafından yönetilecek. Bu da bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Hem İzmir’de ve aldığımız diğer illerde, fark yaratacağımız belediyecilik hizmetlerini halkımıza sunacağız. Bize olan güvenlerini artıracağız. Gelecek bir genel seçimde iktidarı kazanacağımıza inanıyoruz. Hedefimizin ilk adımını gerçekleştirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. İstediğimiz şey sadece önce gençlerimizin, çocuklarımızın bu ülkede gelecekler kurabileceklerine dair umutlarını kaybetmemeleri. Sonra kendisini sahipsiz hisseden, emeklilerimizin, hastalarımızın bizim güvencemizin altında olmalarını bilmelerini isteriz. Büyük ve güzel zaferin kazanılmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir’in hakkını koruyan, İzmir’in İzmirliliğini koruyan herkese teşekkür eden Başkan Tugay, şunları söyledi:

“Herkesin içi rahat olsun, emanet bizdedir. Biz bundan sonrası için İzmir’i yücelterek, İzmir’in değerlerini yücelterek koruyarak bu kente hizmet etmeye devam edeceğiz.  Ve hiçbir Cumhuriyet Halk Partili asla hiçbir umutsuzluğa kapılmasın, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Her zamankinden daha çok çalışacak, her zamankinden daha çok mücadele edeceğiz. Ülkemizi içinde bulunduğu bu sıkıntılardan en kısa zamanda çıkaracağız. Bu ülke bizim Cumhuriyet bizim, biz halkımızın bir parçasıyız. Son olarak da şu anda halen sandıklarla ilgili görevleri devam eden arkadaşlarımıza son ana kadar, görevlerini tamamlayana kadar vazgeçmeden görevlerini sürdürmelerini sürdürmelerini rica ettiğimi söylemek isterim, tekrar onlara teşekkür ederek. 31 Mart ve sonrası, yarından itibaren bu ülke için güzel günlerin başlangıcı olacak. Hepimize hayırlı olsun. İzmir’i kutluyorum, Türkiye’yi kutluyorum, bu güzel seçim sonucu nedeniyle CHP adına mücadele eden tüm neferleri kutluyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

 Tugay, sandıkların büyük çoğunluğunun açılmasının ardından zaferini, Cumhuriyet Meydanı’nda binlerce yurttaşla birlikte kutladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, milletvekilleri, belediye başkan adayları ve partililerin katıldığı programda Tugay, kalabalığın büyük coşkusuyla karşılandı.

Yurttaşlar ellerinde Türk bayrakları, parti bayrakları ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarıyla karşıladığı Tugay, “Kazandık” dedi.

“34 YILLIK HAYALİMİZ BUGÜN GERÇEKLEŞTİ”

Seçim sonuçlarının kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Cemil Tugay,

“Kim kazandı? Siz kazandınız, İzmir kazandı. Kaybeden kimse yok. Hepimiz kazandık. Vatanseverler, bu millete saygı duyanlar kazandı. 5 yıl boyunca hep beraberiz. Kutlu olsun. Yaklaşık iki aydır aralıksız şekilde arkadaşlarımızla İzmir’in her sokağında olmaya çalıştık. Herkesin elini sıkmaya çalıştık. Çocukları, gençleri, kadınları unutmadık. Emekliyi, emekçiyi, halkımızı unutmadık. Unutmayacağız. Bugün, İzmir için yeni bir gün. Yarından itibaren sokakta olacağız. Sorun neredeyse orada olacağız ve o sorunları çözüme kavuşturacağız. Çok mutluyuz. Türkiye’nin her yerinde CHP birinci parti oldu. 34 yıllık hayalimiz bugün gerçekleşti. Türkiye’nin birinci partisiyiz. Cumhuriyet’in kenti İzmir, halkın kenti İzmir, Atatürk’ün kenti İzmir her zaman dimdik ayaktaydı” dedi.

“BU BÜYÜK MİLLETE AŞIĞIM”

Tugay, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Yaşasın İzmir, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Bize güvendiğiniz için bizi tekrar bu göreve getirdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum, bir gram leke getirmeden önümüzdeki 5 yıl bu şehrin taşı toprağı olacağım. Arkadaşlarım ile beraber size hizmet etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Mahçup olmayacağız, bize güveninizi boşa çıkarmayacağız.

Ama şunu biliyoruz; yıkılacak bir iktidar var. Halkına hizmet etmek için hazır olan bir parti var. Biz o partinin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün neferi olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Siz büyüksünüz ve sizin hizmetkarınızız. Bunu unutmayın. Önümüzdeki 5 yıl beni öyle göreceksiniz. İyi ki varsınız. Size, İzmir’e, bu büyük millete aşığım. İnsanlarımızın hiç birini diğerinden ayırmadan, bize oy vermiş olsun olmasın hepsini bir tutarak hizmet edeceğim. Söz veriyorum.”

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu