“Hukuk önünde de hesaplaşacağız”


İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan İzmir’de kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.Doğan “Partimize zarar verenler, bu partiye fedakarca emek veren her bir partilimin emeğini hiçe sayanlar karşısında İl başkanı olarak bizzat beni bulacaklardır.” dedi. 

Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu’nun ilk grup toplantısına katılarak İzmir’e sabaha karşı dönen ve ayağının tozuyla basın toplantısına katılan Doğan, “Tüm Türkiye’nin merakla beklediği ve heyecan ile izlenen ilk grup toplantısında Genel Başkanımız çok önemli mesajlar vermiştir. Öncelikle milletin umudu olarak kurulan partimizin aynı vazife bilinci ile milletin derdinin sesi olmaya , çözüm için mücadele etmeye devam edeceğini belirterek sadece bir makamı değil bir bayrağı teslim aldığını ve o bayrağı daha da ileri ileri taşıyacağını ifade etmiştir” şeklinde konuştu.

Doğan “Türk Siyasetinin yanı sıra İzmir siyasetinde izi ve emeği olan bir İzmir milletvekilinin ilk kez genel başkanlık görevini üstlenmesi şehrimiz ve teşkilatımız için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur. Elbette bizler de bu sorumluluğumuzun bilinci ile hem şehrimizde hem de Tüm Türkiye’de İYİ Partiyi iktidara taşımak için var gücümüz ile çalışacağız dedi ve kısaca şunları ifade etti:

Bilindiği üzere kongremiz sonrasında ve kongremiz ne kadar demokratik olgunlukta gerçekleştiyse bir o kadar bu olgunluğa yakışmayan şekilde kamuoyunu yanlış yönlendirerek bilgi kirliliğine neden olan spekülasyonlar üretilmeye başlanmıştır. Belli kişilerce servis edilen bu bilgilerin büyük bir kısmı yalandan ibarettir. Ve kara propaganda ile partimize zarar veren kişilerle ilgili yasal süreçler de başlatılacaktır. 

27 Nisan tarihinden itibaren partimizden binlerce kişinin istifa ettiği, istifaların durdurulamadığı yahut partinin eriyip bittiği iddiaları basınımıza servis edilmeye çalışılmıştır. Teşkilatımızda İddia edilen sayılarda istifaların söz konusu olmadığının altını çizerek; bunun normal bir sürecin parçası olduğunu, istifalarla ilgili değerlendirmeyi yalnızca kurultaya bağlı olarak yapmanın doğru olmayacağını, partimizin yerel seçimlerde arzu ettiği başarıyı elde edememiş olmasının ve İzmir’in ülke genelinden bağımsız dinamiklere bağlı siyasi konjonktürünün de göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtmek isterim. 

Keza İzmir’deki bazı ilçelerimizde yüzlerce kişinin istifa ettiği ileri sürülmüş hatta pek çok ilçemizin istifa ettiği haberleri yayılmaya çalışılmıştır. Kongre sonuçları nedeni ile istifa ettiğini açıklayan sadece 2 ilçemiz vardır. Bunun dışında hiçbir ilçe başkanımız görevini bu nedenle bırakmamıştır. 

Kamuoyunun günlerdir İYİ Parti üye sayısı üzerinden manipüle edilmesini , bir takım gerçek olmayan istifa sayıları ile dezenformasyon yaratılmasını ve partimizin üye sayıları üzerinden tartışma yaratılmasını doğru bulmuyorum. 

Elbette her bir üyemiz hele hele ki İlçe Başkanlığı gibi zorlu bir görevi ifa etmiş partililerimiz bizler için çok kıymetlidir. İstifalarını üzüntü ile karşılamak ile birlikte kararlarına saygı duyuyor kendilerine bugüne kadar ki hizmetleri için teşekkür ediyor ve bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyorum. Önemli olanın böyle zamanlarda yaşanan olumsuzlukları demokrasiye yaraşır bir olgunluk ve saygı çerçevesi içinde halledebilmek olduğunu düşünerek; İYİ Parti’mizin kurulduğu günden bu yana yaşanmış tüm zorlukları birlikte üstlendiğimiz, bugüne kadar emek vermiş ancak bazı nedenlerden dolayı istifa etme gereksinimi hissetmiş arkadaşlarımızın da kararlarına saygı duyuyor ve kendilerine başarılar diliyorum. İstifa eden her bir arkadaşımıza kapımız her zaman açık olacaktır yeter ki partimize karşı eleştiri sınırlarını aşan, hakaretamiz ifadeler kullanmamış ve bin bir emekle büyüttüğümüz partimize zarar verecek tutum ve davranışlar içine girmemiş olsun. Bu kişiler , partimize zarar verenler, bu partiye fedakarca emek veren her bir partilimin emeğini hiçe sayanlar karşısında İl başkanı olarak bizzat beni bulacaklardır. 

Bu itibarla Yerel Seçim süreci boyunca bir yandan partimiz için çalışır görünürken diğer yandan ama el altından ama aleni olarak başka partileri destekleyen, partimiz aleyhine açıklamalar yapan, istifalar organize eden, seçimin hemen ardından Kurucu Genel Başkanımızı Türk siyasetinden sileceklerini hicap duymadan üçüncü kişilerle paylaşan, Kurucu Genel Başkanımızın istifası ve Olağanüstü Kurultayımızın ardından dahi seçilen Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu hakkında siyasi ahlaka uymayan söylem ve yorumlarda bulunan, gerek henüz istifa etmemiş olmasına rağmen gerekse partimizden istifa etmiş olduğu halde partimizden başkaca istifaları örgütleyen, kamuoyu nezdinde partimizi ve parti yönetimlerimizi manipülatif açıklamalarla tahrik, tağyir ve taciz edenlerin bu gayri ahlaki ve anti demokratik tutumları karşısında sessiz ve tepkisiz kalmayacağımızın ve bu kimselerle hukuk önünde de hesaplaşacağımızın da bilinmesini isterim.

Kurultay sonuçları nedeniyle partimizde istedikleri ortamın oluşmadığını belirterek istifa eden Gaziemir ve Bornova. Onun dışında yapılan istifa yok. Bayraklı ilçemizde yönetimin düşmüş olması ihtimali var. Onun dışında kamuoyuna yine yanlış bilgi olarak lanse edilen birkaç ilçemiz daha var. Menderes ve Tire. Zaten öncesi seçim sonrasına kadar görevi sürdüreceklerini sonrasında istifa etmek istediklerini belirtmişlerdi. Bunlar siyasi nezaket için partimizin güçlenmesi adına yeni geleceklerin yolunu açacak istifalardı. Menderes, Tire ve Aliağa’da olan istifalar bunlar. Bu istifalar bizim ilçe başkanlarımızla birlikte görüşerek istişare ederek verdiğimiz bir karar. 8-10 ilçenin istifa ettiği haberleri yalan.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu