Hızlı,hareketli,değişken ama çok dikkatli bir ay!

24 Mayıs 2024 tarihinde Jüpiter’in İkizler Burcu’na geçmesiyle bir sene şanslar, fırsatlar, büyümeler, gelişmeler çifter çifter gelse gibi görünse de hepimize sistem kurmak, düzene girmek, iki tane fırsatın önünde ikilemde kalmak gibi konularla hızlı değişim, düşünce, fikirlerle bizleri oldukça meşgul edecek.

Merkür ve Uranüs’ün kavuşumu Haziran ayı ilk günleri şaşırtıcı, şok edici gündemleri, konuşmaları, düşünceleri bize getirecek.

3 Haziran 2024 iletişim gezegeni Merkür İkizler’de, evinde, burcuna çok verimli bir halde ve bilgi, iletişim, diyalog çok hızlı yayılacak.

4 Haziran 2024 Merkür, Jüpiter kavuşumunda iletişim ve fırsatlarda büyüme, işleri başlattığınızda büyüme ve gelişme verecek. Değerlendirin. Fakat; aynı günlerde Güneş, Venüs kavuşumu İkizler Burcu’nda ilişkilerde ve para konularında gölge yanları ortaya çıkarak, temkinli olun. Aldatma, aldanma, duygulara sanki varmış gibi kapılma, yanlış parasal yatırımlarda dikkat.

5 -6 -7 Haziran 2024 Venüs İkizler Burcu’nda zor bir mücadelede ilerlerken Satürn ile açısı sosyal ilişkiler, finansal konular ve özel ilişkilerde anlam vermediğiniz, kendinizi köksüz hissedeceğiniz durumlara sokar sizi. Aynı zamanda ilişkiler ve ödemeler, alacaklarda da sizi zorlar.

7-8-9 Haziran 2024 civarı Güneş Satürn sert açısı kısıtlanmış, zorlanmış, engellenmiş, sorumluluk altında ezilmiş motivasyon eksikliği verirken, ilerleme sağlamak için extra çaba sarf etmeniz gerek.

09 Haziran 2024 tarihinde tüm enerjimizi verdiğimiz alan Mars Boğa Burcu’nda. Tembellik, konfor alanından çıkamamanın yanı sıra maddi konular, toprak, varlık, yatırımlarda mücadele verir. Akıllıca yatırımlar için de bir fırsattır. Yine bu tarihte Güneş Satürn açısı gayret gerektirirken, sorumluluklar da kişilere ağır gelebilir. Bu etki gerçekliklere görenlerde sıkıntı yaratmazken gerçeğin yanından, yakınından geçmeyen herkes için zor gelebilir.

11 Haziran 2024 tarihine çok dikkat, Mars ve Pluto arasındaki açı, iki güç savaşı gezegenini tetikleyecek. İkisi de bir taraftan ‘ben ben benim dediğim ‘diye bağırırken kavga, tartışma, gerginlik, büyük patlamalara da sebebiyet verir. Hadi gelin sizler bu açı ve etkiyi öğrenmişken bu etkiyi güzel, başatı ve kendini yaptığın işte, çabada gösterme etkisinde kullanın.

11-12 Haziran 2024 civarı Merkür, Satürn zor açısı açık ve net bir şekilde iletişim kuramama, kendini ifade etmekte zorluk, anlayışsız, duyarsız olma hali. Zamanlama, planlama ve uygulamada zorluk verecektir.

14-15-16 Haziran 2024 Venüs ve Neptün’ün zorlayıcı açısı ilişkilerde belirsizlikler, karmaşa, yanılma ve hayal kırıklığı verir. Maddi konularda da gerçeklerden uzaklaşma ve kandırılma etkisine açık. Çok dikkat edilmesi gereken günler.

18-19-20 Haziran 2024 civarı Neptün, Güneş sert açısı gerçeklerden kaçma ve önümüzü net görmeme, görmek istemem etkisini bizlere yansıtacak. Ayrıca sağlığa dikkat ayaklar ve sudan gelecek sağlık sorunlarına temkinli yaklaşmakta fayda var.

17 Haziran 2024 Venüs ve Merkür Yengeç Burcu’nda. Duygusallık ön plandayken, gel gitler, karışıklıklar, bazen fazla göz yaşı, ihtiyaçlarımızı anlamakta zorlanırken, kendimizden daha çok sevdiklerimiz düşüneceğiz.

20 Haziran 2024’te bu ayın en dikkat edilmesi gereken zamanlarından. Güneş, Neptün arasındaki açı çok yanıltıcı. Size tavsiyem gerçekleri görmeniz, gerçeklerde kalmanızdır. Hayal kırıklıklarına çok açık bir dönem. Duygusal olarak yaralanmalara Merkür ve Venüs de Yengeç Burcu’ndayken dikkat. Bir de aynı günlerde Güneş de Yengeç Burcu’na geçecek. Duygular, mantıktan önce ön planda olacak.

29 Haziran 2024 Satürn Retrosu başlar ve bize ‘yapman alman gereken sorumlulukları alman için önüne zaman getiriyorum, sonra tekrar tekrar aynı derslerden kalıp, kurban rolüne düşme ‘der.

Bu ayın her bir burç için ana fikri; gündelik hayat, iş hayatı, özel hayatlarında, gerçekliklerden uzak senaryo veya kişilerle karşılaşmak çok mümkün. Bu sebepten gerçek ve hayalleri, olan, olabilecek ve olmayacakları iyi ayırt etmeniz çok önemli.    

Beliz Aktan  

    

 

   

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu