Güçlüklerden güçlenerek çıkmak mümkündür

 

Merhaba Dergisi’nin Ragıp Paşa Konağı’nda düzenlediği “Merhaba Buluşmaları”na katılan Sedef Kabaş “Karanlık bir dönemden geçtiğimiz doğru ama bu bizi kesinlikle karamsarlığa düşürmemeli.Ne olursa olsun bütün bu zorluklara rağmen hayat çok güzel. Bütün mesele olaylara hangi pencereden baktığımızdır.Sabahtan akşama kadar ağlayarak , bittik battık diye gerçeği değiştiremezsiniz. Bakış açımızı değiştireceğiz ve güçlüklerden güçlenerek çıkmak mümkündür” dedi.

Yoğun ilgi gören etkinlikte başta son kitabı “Yandığın ateş yoluna ışık olur” olmak üzere kitaplarını imzalayan, katılımcıların sorularına samimi cevaplar veren Kabaş “Aranızda hiç yanmadım , hayatımda hiç yangın olmadı diyen var mı? Yok. Hayatımızda yangınlar var. Kiminin sağlık sorunu olabilir,kiminin  sevdiğini kaybetmek olabilir. Kiminin yangını ekonomik..kiminin siyasi. Önce o yangınlarla yüzleşelim. Değişim için, olgunlaşma için, hayatın kıymetini bilmek için ışığa dönüşelim. Eğitimden ekonomiye geldiğimiz nokta belli. Ama moralimizi hep dimdik ayakta tutmalıyız” şeklinde konuştu.

Sevmedya Kurumsal İletişim Müdürü Berna Vatansever’in günün anısına Kabaş’a bir plaket takdim etmesi sonrası grup fotoğrafları çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu