Girişimci projeleri TEKNOFEST İzmir’de yarışıyor

T3 Vakfı Girişim Merkezi Koordinatörü İrem Bayraktar, TEKNOFEST başladığından bu yana geliştirilen projelerin ticarileşmesi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini, Ankara’nın ardından İzmir’deki TEKNOFEST’in de farklı konularda 104 girişimcinin katıldığı yarışmaya ev sahipliği yaptığını belirtti.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi Bayraktar, TEKNOFEST’in İzmir’de ilk kez düzenlenmesine rağmen katılımın çok coşkulu olduğunu ve vatandaşların organizasyonu sahiplendiğini söyledi.

Yarışmada dereceye giren girişimcilere 10 milyon liraya yakın nakdi destek sağlandığını dile getiren Bayraktar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bunlar hibe şeklinde. Girişimlere can suyu olsun. Prototiplerini geliştirsinler. Biraz bu açıdan maddi destek sağlıyoruz ama şuna da değinmek istiyorum, aslında işin girişim ayağı, uluslararası girişim zirvemiz 5 ve 6 Aralık’ta İstanbul Lütfü Kırdar’da düzenleyeceğimiz Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi. Bu zirveyi de 2018’den beri TEKNOFEST ile düzenliyoruz. Burada dereceye girecek girişimleri Take Off İstanbul’da ağırlayacağız ve onları doğrudan yatırımcılarla işbirliği yapabilecekleri potansiyel kurumsal firmalarla buluşturuyor olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu