Genç gazeteciler Seferihisar’da ustalarla buluşuyor

 
 
Çevre ve iklim alanında branşlaşmak isteyen genç gazeteciler, 13-14 Temmuz 2024 tarihlerinde İzmir Seferihisar’da gerçekleşecek olan Genç Gazeteciler için Çevre ve İklim Haberciliği Buluşması’nda bir araya gelecek.
 
Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Gazeteciler Cemiyeti, Kültürel ve Ekolojik Hayatı Koruma Derneği ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle gerçekleşecek buluşma, İzmirli gazeteci Eral Aytemiz’in koordinatörlüğünde düzenlenecek. Teos Yazarlar Evi’nde gerçekleşecek olan buluşmada yeni mezun olmuş genç gazeteciler, çevre ve iklim gazeteciliği konusunda uzmanlaşmış meslek büyükleriyle buluşacak. Buluşmanın sonunda, katılımcı genç gazeteciler Seferihisar’da bir saha çalışması da yapacak.
 
Genç gazetecileri meslek büyükleriyle bir araya getiren ve gazetecilikte branşlaşmanın önemine vurgu yapan buluşmaların ilki 2023 yılının Temmuz ayında Efes Selçuk’ta tarım gazeteciliği alanında olurken, programın ikinci etabında ise çevre gazeteciliği konuşulacak.
Genç Gazeteciler için Tarım Gazeteciliği Buluşması adıyla düzenlenen programın devamı olarak düzenlenen Genç Gazeteciler için Çevre ve İklim Haberciliği Buluşması’na alanında uzman çevre ve iklim gazetecileri katılacak. Buluşma kapsamında Çevre ve İklim Haberciliğinde Hak Temelli Yaklaşım, Çevre ve İklim Haberciliğinde Gazetecilik Etiği ve Toplumsal Sorumluluk, Çevre ve İklim Haberciliğinin Haber Merkezi ve Yazı İşlerindeki Süreçlerinin İşleyişi konuşulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu