“Gelin 31 Mart’ta hayalimize giden yolda bize omuz verin”

Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Hamza Dağ Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük mücadelesinin lideri olan Dr. Sadık Ahmet’in hayat hikayesini konu eden “Sadık Ahmet” filmi gösterimi öncesinde, AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Balkan Göçmenleri ile İftar Yemeği programına katıldı.

Programa Dağ’ın yanı sıra AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, AK Parti İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ile Mehmet Ali Çelebi, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Tarım ve Orman eski Bakanı Bekir Pakdemirli, Uluslararası Balkan Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler ve Kordon İş İnsanları Derneği Başkanı Ömür Şanlı katıldı.

Dağ konuşmasında “Biz Balkan Türkü’nü tanırız. Balkan Türk’ü gittiği yeri vatan yapandır. Balkan Türk’ü yorulmayan ve yılmayandır. Çalışkandır. Acılara göğüs geren, düştüğü yerden en iyi şekilde kalkabilendir. Biz, Balkan Türk’ü neyi ifade eder iyi biliriz. Güveni, iradeyi, çalışkanlığı, vatana hasret çekmeyi ifade eder. Tüm benzerliklerimiz ve farklılıklarımızla biz birbirimizi tanırız. Yıllardır durmadık çalıştık İzmir’in sokaklarını adım adım arşınladık. Bu yıllar boyunca İzmir’imizi daha güzel ve yaşanabilir bir şehir yapma yolunda elimizden gelen gayreti gösterdik. Olduğumuz yer vatanımızdır diyerek vatanımıza borcumuzu ödemeye çalıştık. Bugün hayır niyetle bir yola çıktık. Eşsiz İzmir’imize yeni bir vizyon kazandırmak, İzmirlilere hak ettikleri hizmeti verebilmek için Büyükşehir adayı oldum” dedi.

Yerel seçimlerde kendisine verilecek oyların hizmete verilen oylar olduğunun altını çizen Dağ, “Her şeyiyle bereketli topraklarda yaşıyoruz. Çok değerli insanlarla bir arada yaşıyoruz. İnşallah sizin desteğinizle 31 Mart’tan sonra şehrimize daha iyi hizmet getirmek istiyoruz. Polemikten, kavgalardan, sığ siyasi hesaplardan uzak duran bir anlayışla 5 yıl boyunca İzmir’e hizmet etmek istiyoruz. Yıllarca muhacırlarla bir arada olduk. Sizin için tarihiniz, kültürünüz, mirasçı olduğunuz değerler paha biçilemezdir. Bizim için de İzmir aynı şeyi ifade ediyor. Biz İzmir için dertlenenleriz. Bizim gayemiz İzmir için çalışmaktır. Gelin 31 Mart’ta hayalimize giden yolda bize omuz verin. Bu omuz Hamza Dağ’a verilen omuz değildir. Trafik çilesi bitmiş bir İzmir’e, masmavi Körfeziyle ışıldayan bir İzmir’e verilmiş omuzdur. Biz İzmir’in havasını, suyunu ve sokağını temizleyeceğiz toprağını ve bereketini hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı ise konuşmasında Balkan vatandaşlarının milliyetçiliklerini överek “Balkanlar, bizim kıymetlimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin dostu Balkanlardır. 1878 yıllarından itibaren başlayan Balkanlar’dan Anadolu’ya gelmeler ve son sancağın teslim edilmesiyle Balkanlarda toprağımız kalmadı. Ama Balkanlar’dan gelen tüm soydaşlarımıza söylemek isterim. Balkanlar’dan sağcı-solcu çıkar ama asla vatan haini çıkmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Balkanlar’da neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Her türlü konuda Türkiye Cumhuriyeti son 22 yıldır Balkanlar’daki kardeşlerimizin yanında durmaktadır. İzmir’imiz evlad-ı Fatiha şehirdir. Çünkü Balkanlar’dan çok göç almıştır. Bizler, sizlerin bu vatanın hayırlı evlatları olduğunuzu biliyoruz. Çanakkale Savaşı’nda 20 bin Balkanlı gencimiz savaşmaya geliyor sadece 3 bini geri dönebiliyor. Allah ecdadınızdan razı olsun” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu