Gaziemir’de Sağlıklı Yaş Alma buluşmaları başlıyor

Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz iş birliğinde düzenlenecek “Sağlıklı Yaş Alma” buluşmalarında doktorlar ve uzmanlar, sağlıklı yaşam konusunda yurttaşlara bilgi verecek. İlki 19 Kasım’da düzenlenecek ve her ayın ikinci pazar günü yapılacak toplantılar, 12 Mayıs’a kadar sürecek.

Gaziemir Belediyesi ile Sağlıklı Yaşıyoruz iş birliğinde “Sağlıklı Yaş Alma” temalı toplantılar düzenlenecek. İlk toplantının konuşmacıları Sağlıklı Yaşıyoruz kurucuları Nurçin Çağlar ve Okan Çağlar, Sağlıklı Yaşıyoruz Danışma Kurulu’ndan doktorlar ve diğer uzmanlardan oluşacak. Doktorlar ve uzmanlar, Gaziemirlilere “sağlıklı yaşam” konusunda önemli bilgilerini paylaşacak. Sağlıklı yaş almaya dair genel bilgilendirmelerin olacağı 5’er dakikalık sunumların ardından uzmanlar, 3 saat boyunca izleyicilerin “sağlık” konularında merak ettiği soruları yanıtlayacak. Buluşmaların ilki 19 Kasım Pazar günü saat 11.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. Her ayın ikinci pazar günü düzenlenecek toplantıların sonuncusu ise 12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.

Sağlık buluşmalarında Sindirim Sistemi Sağlığı, Obezite – Diyabet, Kalp ve Damar Sağlığı, Tiroid Sağlığı – Depresyon, Kanserden Korunma ve Mücadele, Menopozu Yönetme – Prostatı Koruma konuları işlenecek. Etkinliğe katılmak isteyenler ücretsiz davetiyeleri, 12 Kasım Pazar gününden itibaren Atatürk Kültür Merkezi’nden temin edebilecek. 

Belediye Başkanı Halil Arda, “Çalışmalarıyla insanlara sağlıklı beslenmenin yollarını anlatan Sağlıklı Yaşıyoruz ailesini Gaziemir’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Bu güzel organizasyonun değerli üyeleriyle Sağlıklı Yaş Alma üzerine toplantı serisine başlayacağız.”dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu