Erdoğan’dan emekliye ikramiye müjdesi

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan emekliye 29 Ekim müjdesi geldi. Kasımın ilk haftası 5000 TL ödenecek. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları…

Ekonomiden güvenliğe, bölgesel gelişmelere kadar pek çok konuyu değerlendirdiğimiz kabine toplantımızı tamamladık. MGK’nın Eylül ayı toplantısında önemli kararlar aldık. Türkiye’nin güvenliği söz konusu olduğunda sınırları içinde ve dışında stratejimizi sürekli geliştirerek hayata geçiriyoruz. İzmir’de de düzenlenen TEKNOFEST’in heyecanını tüm katılımcılarla yaşadık. Bir araya geldiğimiz evlatlarımızın dinamizmi bize de güç veriyor.

Türkiye Yüzyılı’nı adaletin yüzyılı yapma hedefine adım adım yaklaşıyoruz.

Bölgemizde ve dünyada nefret suçlarının arttığı dönemde Türkiye’nin kucaklayıcı tavrı çok çok önemlidir. İstanbul’daki hoşgörü ve dayanışma ikliminin Kudüs başta olmak üzere dünyaya örnek olmasını temenni ediyoruz.

Depremde yıkılan şehirlerimizin ayağa kaldırılması ve terörle mücadele önceliğimizdir.

Ülkemizi faiz kur enflasyon üçgenine sıkıştırma gayretlerini boşa çıkartmaya kararlıyız.

Fiyat dalgalanışının sonuna geliyoruz. Hayat pahalılığınıçözmek için akılcı politika izliyoruz.

Otomotiv sektöründe aldığımız tedbirler sayesinde sğekülatif fiyat artışları ortadan kalkmaya başladı.

Emeklilerimizi rahatlatacak yeni bir karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem çalışanlar bu düzenlemenin dışında olacak. Ödemeler kasım ayının ilk yarısında hesaplara yatırılacak.

Sadece terör örgütü mensuplarını, terör örgütünün gelir kaynaklarını hedef aldığımız operasyonların ilk safhasını başarıyla sonuçlandı. Teröristlere ait toplam 194 hedef imha edildi. 162 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristler dışında kimseye zarar vermeden bu operasyonları yürttük. Sınırlarımızda bir terör koridoru kurulmasına müsaade etmeyeceğiz. Müttefiklerimiz bize bunun sözünü verdiler ama sözlerini tutmadılar. Terör örgütlerinin adını değiştirmekle bir şey değişmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu