Dört profesör bir takımda

 
Malum seçimler yaklaşıyor ya, öpen öpene sarılan sarılana. Tokalaşmazsan yandın. Seçildi mi kim olursa olsun. Bir daha yüzüne bakmayacağı insan gitti, çünkü işi bitti. Futbolculuk da hakemlik de farklı mı yani, böyle maalesef. TFF’ye bağlı maça çıkmalar bitince de.
 
Hocamlar birden abi olur, peşinden koştukları çantasını taşıdıklarını görünce kafa başka yöne çevrilir. Herkes aynı değil tabi ki. Sevda, aşk olarak yaptıkları için aynı çizgide devam ederler. Ün, para, tanınmak sonra, sen önce oyna da adil yönet de. TFF dahil 28 yıldır bu sahalarda maça çıkmaya, düdük çalmaya çalışıyorum, çabam var. İlk maç son maç ruhuyla, heyecanıyla. Sağlığım elverdiğince de devam, kısmetse, nasipse. Benim babama sözüm var çünkü. Bırakma sporu derdi. Tee en baştan moral, destek veren, coşturan Hasan Dağ’a, Mustafa Kaçaro’ya, Mesut Aytekin’e, Haris Şahin’e sonsuz şükranlarımla.
 
Maalesef master aleminde kendini Maradona sanan futbolcular, Collina sanan hakemler var. Bu saatten sonra zorlamanın, kendini ispatlamaya çalışmanın alemi yok işte. En mükemmel golü atsan bütün kupaları alsan hikâye. Önemli olan saygın bir kişiliğin zihinlere yerleşmesi, hele bu yaştan sonra. Tartışmaların, kavgaların en büyük nedeni, faili bu. Anlamsız, saçma ego. Oysa öyle futbolcu kardeşlerim var ki. Öp de başına koy, pamuklara sar sarmala sakla. İnanç, Türkay, Emre,  Halim, Volkan, Ahmet, Tolga, Murat, Tamer ve daha niceleri. Hele bir Mehmet Zengin var ki, hele bir Şükrü Zenger var ki.  Takır takır top oynuyorlar, hem de insan gibi. 50 yaşı da geçtiler. Mihrab da minber de yerinde, maşallah. Menfaatsiz, hatır gönül, dostluk sayesinde. ‘Masterler mi amaan bırak onlar kronometre ilerledikçe çenelerine vurur yorulunca da olay çıkarırlar’ imajını yıktınız teşekkürler gençler.
 
İKİSİ TOP BİRİ TIP BİRİ ZİRAAT
 
Mehmet Zengin Süper Lig’de Trabzonspor’da, Altay’da oynamış isim. Bu maçta atamasa da Şükrü Zenger, gol atmadan gol attırmadan gol kralı olmadan duramayan bir nefer. İkisi de çok mütevazi, beyefendi, centilmen. Terbiye, alt yapı, karakter sağlam. ‘Nerelerde oynadılar bak hala oynuyorlar’ desinler diye oynayanlardan değiller yani. Sevdalı ikisi de futbolun gönül profesörleri. İki de spor sevdalısı akademik profesörlerimiz var. Yoğun işlerinden fırsat buluyorlar, spor uğruna. Ege Üniversitesi Master futbol takımında yan yanalar, harika ekip. Yönetimiyle, ekibiyle. TFF’de iken kader birliği yaptığım kardeşim Tolga Özgülen’in yönettiği maçta, ‘Futbolun profesörü’ Zengin kaptanım enfes üç gol attı, 3-1’lik skorla kupaya ulaştılar. 50+ yaş master liginde Bostanlı Master’in tek golü Rıfat Kılıç’tan geldi. Prof.Dr.Necdet Budak Ziraat Mühendisi, aynı zamanda Ege Üniversitesi Rektörü. Prof.Dr.Murat Sözbilen, Tıp Doktoru, Cerrah, Organ Nakli Uzmanı ikili aynı takımda. Top peşindeler, spor yapma çabasındalar. Sadece sporcular değil, Foça Gündem’den Seyfi Gül, IVFA Sports’dan Yüksel Borucu ile evladı Başat Alkım Borucu, işin basın boyutuydu, emeğinize sağlık. Hepiniz, herkes iyi ki varsınız. Şu son zamanlarda futbolun çirkinleşen yüzünü güzelleştirdiğiniz için. Bostanlı ekibini ayrıca kutlarım, maaile geldiler, ailece, moral verdiler, umudumuzu artırdılar.
 
SEYFİ GÜL İLE BABA OĞUL BORUCU
 
Sportmen, beyefendi kişilik Haldun Dokel başkanlığındaki EMF (Ege Masterler Federasyonu) İzmir Bornova Yusuf Tırpancı Sahası’nda tam tekmil hazır bulundu. Ee balık baştan kokar, başkanından belli. Ayşe Bakış, Umut Çıkıt, İsmail Çelebi, Ahmet Bekdoğdu, Ali Osman Tunç, Abdullah Özüdoğru ile Timur Adıyaman’a teşekkürler.  Finalde kadrolarda yer alan isimler ise şöyle;
 
BOSTANLI MASTER;  Ahmet Yılmaz, Kadri Celep, Serdar Evciman, İsmail Göze, Veysel Denizci, Mehmet Taşkın, İsmail Dalkıran, Şafak Anlıak, Rıfat Kılıç, Murat Bilgin, Muhammed Karagöl, Şahin Altun, Mürsel Açıkel, Salih Yazıcı, Zeki Köksalar, Yücel Görer, Tuncan Bayram, Savaş Erbaş. Yönetici; Tezcan Aydemir,  Teknik Ekip; Mehmet Taşkın – Zeki Köksal.
 
EGE ÜNİVERSİTESİ MASTER;  Oğuz Allez, Fethi Aydınoğlu, Murat Alkan, Bülent Atalay, İlker Coşkun, Türkay Başaran, Murat Çakır, Barış Varlı, Necdet Budak, Şükrü Zenger, Mehmet Zengin, Murat Sözbilen, Erdem Doğru, Metin Gülbahar, Âdem Kara, Ercan Güvenli, Orhan Edis, Barış Yüksek, Ahmet Akuygur, İlkan Aksoy, Fikret Kurtuldu, Abdul Sevgi, Ersin Bakış, İlkay Korkmaz, Önder Dilli, İnanç Gültekin, Güray Çetinkaya, Hakan Sözer. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu