Dengeler değişecek!

 

DEVA Partisi İzmir’de  9 ilçede çıkaracağı belediye başkan adaylarını açıkladı.

Basın toplantısında konuşan İl Başkanı Karaosmanoğlu, 30 ilçede aday çıkaracaklarını belirtirken İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, ittifaka ilişkin “İttifak genel seçim için kurulmuştu. Yerel seçim öncesinde şu anda Millet İttifakı’nda kimsenin öyle bir durumu yok. Herkes kendi yoluna gitmiş durumda. Cumhur İttifakı birlikte seçime gidiyor anca Millet İttifakı’nda şu anda ittifaka uygun bir iklim yok” dedi.

Genel seçimde Millet İttifakı bileşenlerinin İzmir’de aday çıkarmasının da dengeleri değiştireceğinin altını çizen Ösen, “İzmir’deki dengelerin nasıl değişip değişmediğini zaman gösterecek. Bir önceki yerel seçime ittifakla girilmişti. Ama bu seçimde birçok parti aday gösterecek. Bu açıdan bence İzmir’de yerelde dengelerin değişeceğini düşünüyorum. Bunun bir nedeni DEM Partisinin bir kısmı da İYİ Parti’nin aday çıkarmasıdır. Bu nedenle 2019 yılından çok daha farklı bir seçim geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

CHP listelerinden milletvekili seçilen Ösen, “Ben kendimi bir partinin DEVA’nın ya da CHP’nin değil İzmir’in vekili olarak görüyorum. Biz sahada elimizden gelenin en fazlasıyla çalışıyoruz. Yüzde 51 dayatması ve D’Hont sistemi nedeniyle ittifakı dayattı. Bizim başka listeden seçime girmemiz bir stratejik karardı” diye konuştu.

Partinin İzmir’de açıklanan adayları; Karabağlar Belediye Başkan Adayı Abdullah Kaya, Seferihisar Belediye Başkan Adayı Emin Yüce, Tire Belediye Başkan Adayı Fatma Yıldırım, Menderes Belediye Başkan Adayı Gülhan Akyol, Kiraz Belediye Başkan Adayı Hülya Hatice Coşkun, Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Metin Avcı, Selçuk Belediye Başkan Adayı Rabia Beyaz, Menemen Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Dal ve Çiğli Belediye Başkan Adayı Yakup Ateş 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu