“Değişimi sağlayacak olan Marmaris halkıdır”

 

Turizmci ve İş insanı olan Serkan Yazıcı, 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Ak Parti Marmaris İlçe Belediye Başkanlığı için resmen aday gösterilmesinin ardından seçim çalışmalarına hız verdi.  Yaptığı ziyaretlerde Marmarislilerin sorunlarını dinleyen Serkan Yazıcı, “ Tam 5 yıl önce yola çıktığımız noktadan bir adım bile ileriye gidilmedi. Marmaris,  bu 5 yılda çok şey yaşadı, çok kan kaybetti. Maalesef mevcut sorunlara yenileri eklendi. Halkımızın refahı için elimden geleni yapacağıma hiç şüpheniz olmasın. Bu refahın gerçekleşmesini ve değişimi sağlayacak olan Marmaris halkıdır!” dedi.

Ak Parti Marmaris İlçesi Belediye Başkanı adayı olarak açıklanmasının ardından seçim çalışmalarına hız veren Turizmci ve İş İnsanı Serkan Yazıcı; Bana karşı duyulan güven ve teveccühten dolayı yeniden Marmaris İlçesi Belediye Başkan Adayı oldum.  Herkesin sorunlarını dinleyerek, genç, yaşlı, kadın erkek, çocuk ayırt etmeden tek tek herkese dokunarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugünden itibaren önümüzdeki 50 gün boyunca Marmarislilere tek tek ulaşarak yapacaklarımızı ve projelerimizi anlatacağız. Amacım, taşıdığım sorumluluğun bilinciyle tüm Marmarislilerin bu ilçede huzur içinde yaşayacağı, doğayla barışık bir ortamı sağlamaktır. Bu yolda başarıya yürümek ve hayallerimizi gerçekleştirmek en büyük dileğimdir, sözümdür. Tüm Marmarisliler, Serkan Yazıcı bir söz verdiği zaman o sözü tutacağını bilmektedirler.  Adaylığımın ülkemize ve Marmaris’e hayırlı olmasını diliyorum.“ açıklamasında bulundu.

SERKAN YAZICI KİMDİR

1970 yılında dünyaya gelen Serkan Yazıcı liseden sonra eğitim hayatına Turizm Otelcilik Yüksek Okulu’nda devam etmiştir. 1983 yılından beri Marmaris’te yaşayan Yazıcı, iş hayatına 1994 yılında Yazıcı Grup’ta başlamış olup, halen Marmaris ve Bursa’da bulunan otellerin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

İş insanı olmasının yanı sıra çok başarılı bir ralli kariyerine sahip olan Yazıcı, 4 kere Türkiye Ralli Şampiyonu olmuş,  Dünya Ralli Şampiyonasında FIA Teams Cup Üçüncülüğünün yanı sıra, 8 kere de yurtdışında düzenlenen uluslararası yarışlarda ülkemizi temsil etmiştir. 

2013 yılında Moldova Cumhuriyeti Fahri Konsolosu olan Yazıcı, bu görevinde Moldova Hükümeti’nden onur nişanı almıştır. Turizmin yanı sıra müzik ile de hobi olarak ilgilenen Serkan Yazıcı’nın kendine ait besteleri ve set çalışmaları da vardır.   

2015 Yılında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanlığına seçilmiştir. Ayrıca 2017 yılında Uluslararası Otomobil Federasyonu – FIA’nın en yüksek karar mercii olan Dünya Motor Sporları Konseyi’nin 14 üyesinden birisi olarak seçilerek, 9 yıl boyunca Türkiye’yi bu mertebede temsil etme şerefine erişmiştir. Yazıcı TOSFED Başkanlığı sırasında 10 yıl aradan sonra, dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birisi olan WRC – Dünya Ralli Şampiyonası’nı Marmaris’e getirmiştir. 

Dünya çapında sporcu yetiştirmeyi başarmış ve ilk defa düzenlenen FIA GT Nations Cup’da Türkiye’ye birincilik kazandırmıştır. TOSFED Onursal Başkanı olan Serkan Yazıcı, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu