Çebi’nin sonu Kılıçdaroğlu’dan kötü olur!

Ahmet Nur Çebi’ye bir uyarı! Şayet 3 Aralık’taki olağanüstü kongrede yeniden başkanlığa adaylığınızı koyarsanız sonunuz Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da kötü olur.Ayrıca Kemal Bey gibi sadece sırtınızdan değil her yerinizden üstüne üstlük hiç beklemediğiniz kişiler tarafından hançerlenirsiniz!

Bir kez daha sonda yazmam gerekeni başta yazdım lakin coşku ihtiva etmeyen skor tabelasını belirleyen sahadaki futbolcu topluluğundan önce ‘hasbelkader’ başkan olan Ahmet Nur Çebi ve arkadaşları… Ahmet Nur Çebi yönetimsel, Burak Yılmaz da taktiksel olarak staj olanağı buldu Beşiktaş’ta hamdolsun! ‘Körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz.’ Beşiktaş Şenol Güneş’ten kurtuldu şimdi sırada Ahmet Nur Çebi var…

İkilemde kaldım yazının başlığı “Cenk güzel sevindi ama!” mı olmalı diye. Düşündüm ki Beşiktaş’ın sorunu Cenk Tosun’dan değil yönetimdeki ‘tosuncuklardan’ kaynaklanıyor. Hemen hemen hepsi her şeyi biliyor. Futbolu da, transferi de, tekniği de, taktiği de ve tabii insan ilişkileri de… Bilmedikleri tek şey Beşiktaş’ı yönetmek ama bu kadar kusur kadı kızında da olur!

Beşiktaş’ın Antalyaspor’a 3-2 yenilmesi şaşırtıcı olmadı hele ki karşılaşma öncesi Burak Yılmaz’ın sahaya sürdüğü kadroya bakınca. Beşiktaş tribünleri kısa süre önce Onur Bulut’a İnönü Stadı’nda tepki göstermemişler miydi başarısız oyun nedeniyle? Orta sahadan kaleci Ersin Destanoğlu’na geri pes veren Salih Uçan bu takımın vazgeçilmezi midir? Ondaki üstün yetiyi bir tek Şenol Güneş ile Burak Yılmaz mı görebiliyor? İlk yarı biterken gol atan Cenk Tosun o ana kadar sürekli ‘ağlayıp’ durdu. Koşarken kendisi düştü gidip hakeme söylendi. Hiç çabalamadı sadece topun ayağına gelmesin bekledi o da kale önünde uygun pozisyondayken! Ancak gerçek facia Milot Rashica… Kosovalı futbolcuyu Beşiktaş’a pazarlayan eminim bana da sazan balığını palamut diye kakalar!

Buraya kadar olana anladım da Burak Yılmaz’ın ikinci yarıya Eric Bailly’yi oyundan alarak başlamasını anlayamadım. Anlamaya çabalarken da ev sahibi Antalyaspor art arda 3 gol atıverdi Beşiktaş’a. Beşiktaş savunmasının en önemli isminin neden oyundan çıkarıldığını ancak karşılaşma sonrası anlayabildim. Maç sonu Burak Yılmaz’ın açıklamasını dinledim hani eşine şiddet uygulayan, Mecidiyeköy’de belediye otobüsünü dalıp sürücüyü tehdit eden Burak Yılmaz… Diyor ki, “Eric Bailly’yi yakışıksız hareketi nedeniyle oyundan aldım.” Beşiktaş’taki acıklı hikaye bundan ibaret Burak Yılmaz ‘uygunsuz’ hareketten söz ediyor. Burak Yılmaz!.. Kemal Kılıçdaroğlu bıkmadan usanmadan Gamze Akkuş İlgezdi’yi milletvekili yaparsa Ahmet Nur Çebi de Burak Yılmaz’ı teknik direktör yapar. Başta da yazdım aman Ahmet Nur Çebi giderken saygınlığını yitirmeden uğurla git!

Bir önemli ayrıntı daha. Sahada futbolu bilen ve takımdaki diğer oyuncuların üzerinde performans sergileyen Alex Oxlade Chamberlain niye oyundan alınıyor? Adam tek başına 9 kişinin yaptığı hataların üstesinden tek başına mı gelecek? Yoksa Alex Oxlade Chamberlain de tribünlere omuz mu atıp yakışıksız bir hareket mi yaptı? Beşiktaş Kulübü’nü Ahmet Nur Çebi’ye teknik direktörlüğünü de Burak Yılmaz’a teslim edenler siz ne diyorsunuz?

Bu memlekette hiç kimse olması gereken mevkide yer alamaz. Zira kriter, işini kusursuz yapıp kazanacağınız başarı ile orantılı değildir.

Belirleyici ‘yalakalığınız’ ile direkt bağıntılıdır!

Asena Özkan

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu