Türkiye kırmızıya boyandı

Yerel seçimlerde sandıklar doğuda 16:00 da batıda 17:00 de kapandı.Ve oy sayımı başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak sandıklara sahip çıkma gereğinden söz etti.

YSK Başkanı açıklama yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Saat 17.00’de tüm oy sayım işlemleriyle ilgili genel bilgi vereceğiz. Daha sonra kurulumuz toplantıya geçip yayın yasaklarını hangi saatte kaldıracağımıza ilişkin tartışıp bir karar vereceğiz. Siz değerli basın mensuplarımızdan YSK, saat 21’de ilan edilen yayın yasaklarıyla ilgili olarak bu yasağın kaldırıldığı saati ilan etmeden seçim sonuçlarıyla ilgili olarak açıklamada bulunmamanızı rica ediyoruz” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, oy verme ve sayım işlemleriyle ilgili açıklama yaptı. Yener, şunları söyledi:

“Saat 16 itibarıyla 32 ilde oy verme işlemi tamamlanmış ve oy sayımı başlamıştır. Saat 17 itibarıyla da kalan diğer illerimizdeki oy verme işlemleri tamamlanacaktır. Saat 17.00’de tüm oy sayım işlemleriyle ilgili genel bilgi vereceğiz. Daha sonra kurulumuz toplantıya geçip yayın yasaklarını hangi saatte kaldıracağımıza ilişkin tartışıp bir karar vereceğiz. Siz değerli basın mensuplarımızdan YSK, saat 21’de ilan edilen yayın yasaklarıyla ilgili olarak bu yasağın kaldırıldığı saati ilan etmeden seçim sonuçlarıyla ilgili olarak açıklamada bulunmamanızı rica ediyoruz. Demokrasi şenliğinin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.”

İmamoğlu’ndan açıklama:

Tüm vatandaşlarımızı süreci takip etmelerini ve asla rehavete kapılmamalarını rica ediyorum

DEM Parti İstnbul Büyükşehir Belediyesi adayı Meral Danış Beştaş, seçmenlerini sandıklara sahip çıkmaya çağırdı. Beştaş, “Oy sayımını izleyerek; ıslak imzalı tutanakları teslim almadan sandıkları terk etmeyelim. Genel merkezimizin çağrıları dışında hiçbir bilgiye itibar etmeyelim. Oy sayımı ve sonuçlarla ilgili tespit ettiğiniz usülsüzlükleri itirazımızı tutanak altına alalım” dedi.

İlk sonuçlar gelmeye başladı. Seçim yasakları kalkınca paylaşacağız..

Özgür Özel “Birazdan güzel haberler alacaksınız” açıklamasını yaptı

Sandıkların % 7 si açıldı

Yayın yasağı kalktı

CHP 36 ilde önde gidiyor. 3 büyükşehir belediye CHP de..

 

İzmir 47 CHP 38 AK Parti

Canlı Yayınımız Sona Erdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu