“Bekle bizi Bornova”

CHP den Bornova Belediye Başkan Aday Adayı olan Mestan Uğur Bağışlar  ilçeye dair projelerinin detaylarını anlattı.

Bornova’ya Bornova’lı belediye başkan aday adayı olan Mestan Uğur Bağışlar, ayrıca Balkan kökenli olması nedeniyle göçmen çevreyi iyi bildiğini söyleyerek, doktorluk ve askerlik geçmişine sahip olduğunu dile getirdi. Bornova’da sağlık çalışmaları yaptığı için bağ kurduğunu ifade eden Bağışlar, Bornova’ya neden başkan aday adayı olduğunu şu sözlerle açıkladı:

“İnsan eksenli çalışıyorum. Hekim olmanın getirdiği bir şey. İnsanları dinliyorum, insanlarla konuşuyorum. Bornova’nın insanıyım, yolda yürüyorum ayağım takılıyor. Neden takılıyor, bakıyorum esnaf yolu kazmış bırakmış. Temiz bir kent benim arzum. İnsanlarımızın sorunları var, altyapı sorunları var, dinlence alanları sorunları var. Sosyal belediyecilik anlayışı benim birinci felsefemdir. Belediye, ticarethane değildir Kesinlikle kâr amaçlı değildir. Ben kâr amaçlı hiçbir hizmeti kabul etmiyorum. Sübvanse edecekseniz, öğrenciyi edeceksiniz. Bornova’nın sosyal yaşamına belediye hizmetleri olarak dokunmak gerektiğine inandığım için aday adayım. Bana diyorlar ki başka yere niye aday olmadın? Hayır önce evimin önünü temizleyeceğim. Hizmet buradan başlıyor. Yukarısı değil.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir çalışma yürüteceklerini söyleyen Bağışlar, “Bornova’da geziyorum bir yere çukur açılmış, oraya müdahale etmiyorlar. İlçe belediyesi diyor ki ‘Benim alanım değil.’ Büyükşehir Belediyesi’ne topu atıyor. Bunun nedeni ilçeyle büyükşehir arasındaki diyaloğun yetersizliği. Danışma kurulu oluşturacağım. Liyakatli, bölgeyi tanıyan insanlarla yöneteceğiz. Teknolojiyi de kullanacağız” dedi.

‘Bornova hepimizin’ sloganıyla yola çıktıklarını belirten CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Bağışlar, “Tertemiz, rengarenk bir Bornova yaratacağız. Boyasını da vereceğim. Pırıl pırıl, çiçek bahçesi gibi bir Atatürk Mahallesi düşünebiliyor musunuz? Baktığınız zaman içiniz kararmayacak. Onarılmış, tek katlı evlerimizin boyaları yapılmış. Bunu sağlayacağım. Sokağa atılan bir şey olmayacak, eğitimini de vereceğiz. Bunu da projemizde göstereceğiz, anlatacağız” diye konuştu.

Mestan Uğur Bağışlar kimdir?

Mestan Uğur Bağışlar 1949 Eskişehir(Türkiye) doğumlu anne tarafından Bosna, baba tarafından Bulgaristan Cebel kökenlidir. Eskişehir Atatürk Lisesi mezunudur. Hava kuvvetleri adına girdiği İstanbul Tıp Fakültesi’nden sivil olarak mezun olmuştur. Sağlık Bakanlığına bağlı İstanbul Merkez hükümet tabipliğinde göreve başlamıştır. 1989 tarihinde kamu görevinden ayrılıp serbest çalışma hayatı yanısıra Göçmenlere Yardım Derneği yönetim kurulu, 48 Dernekten oluşan Gönül Birliği Platformu Genel Sekreterliği görevleri, Necdet Menzir veTuran Tayan döneminde Balkanlara uçak seferleri ve Banka açılması çalışmalarına aktif olarak katılmış, Onur Öymen’in Dışişleri Müsteşarlığı döneminde Balkanlarda sağlık, uyuşturucu sorunu ve iletişimde görev almıştır. CHP Genel Sekreteri Cevdet Selvi’nin isteği üzerine Meclis komisyonuna Sokak çocukları Sorun ve Madde Bağımlılığı raporu hazırlamıştır.
2002 ile 2007 Tarihleri arası Balıkesir Ayvalık’ta, 2007-2014 Arası İzmir’de Sağlık Bakanlığı emrinde görev yapmış ve emekliye ayrılmıştır. 2018-2019 tarihlerinde, 12 Balkanlı Duayen ile Balkan Birliği Vakfı Kurucular Kurulu çalışmalarına başlamış buna Bağlı 30 duayen düşün insanından oluşan Balkan Danışma Kurulu, Tarihçi Doç. Dr Bilgin Çelik tarafından Bilim Kurulu organizasyonu hayata geçirilmiştir. Kadın, Çocuk, Hukuk, Ekonomi, Eğitim, Diyaset, Sağlık konularında çalışacak Balkan Strateji Geliştirme ve İş Birliği Derneği’ni kurmuş ve Başkanlığını sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmekte olup  bir kız çocuğu ve torun sahibidir

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu