Barok Müzik Günleri

2021 yılında başlayan Barok Müzik Günleri üç yıldır AASSM’de barok müziğin önde gelen isimlerini sanatseverlerle buluşturuyor. Bu yıl 4.sü düzenlenen Barok Müzik Günleri, 17 Nisan Çarşamba günü saat 20.00’de İzzet Nazlıaka (Viyolonsel) ve Çiçek Sivri Turhan’ın (Piyano) katılımıyla gerçekleştirilecek “Beethoven Like Baroque” konseri ile devam edecek.

İzzet Nazlıaka, 1980 yılında viyolonsel eğitimine o zamanki adıyla Ankara Devlet Konservatuvarı’nda başladı. Alexander Rudin, Robert Cohen, Andre Navarra, Marcio Carneiro gibi hocalarla çalışan Nazlıaka, 2008 yılında Doçent ünvanı aldı. Halen ADK’da viyolonsel sanat dalı başkanlığını yürütmektedir.


Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalışan ve sanatta yeterlik çalışmalarını bitirmek üzere olan piyanist, klavsenist ve akademisyen Yıldız Çiçek Sivri, piyano çalışmalarına 2004 yılında Prof. Zöhrab Adıgüzelzade ile başladı. Hem klavsen hem piyano çalıştığı master programını “Klavyeli Çalgılarda Parmak Numaraları” isimli tez çalışmasıyla bitirmiştir. Halen hem piyano hem klavsen ile solo ve oda müziği resitallerine ve orkestralarda misafir üye ya da solist olarak konserler vermeye devam etmektedir.

Program:
L. v. Beethoven / Piyano Viyolonsel Sonatı op.5 nr.1 Fa majör
L. v. Beethoven / Çello Piyano Sonatı op.102 nr.4 Fa majör
L. Boccherini / Viyolonsel Sonatı no.11 Do majör

17 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilecek konserin biletleri, 2 Nisan Salı günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi Gişelerinden saat 10.00’da satışa sunulacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu