Barçın Spor’a ödül!

 

Spor perakende sektörünün Türkiye’de lider markası Barçın Spor İzmir  Ticaret Odası’nda düzenlenen törenle 2022 yılı vergi rekortmeni ödülünü aldı.

İzmir Ticaret Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda İzmir Vergi Dairesi’nce açıklanan Kurumlar Vergisi İzmir ilk 100 de 15. olan Barçın Spor A.Ş.; ayrıca Ticaret Odası Üyeleri arasında ise 3. sıralamada yer almayı başardı.

2022 yılında İzmir’de en fazla Gelir vergisi ve Kurumlar vergisi ödeyen İZTO üyelerini tanıtan İZTO Başkanı Mahmut Özgener yaptığı katkılardan dolayı Barçın Spor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Barçın’a plaket sundu.

Deniz Barçın spor perakende sektöründe lider marka olarak ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceklerini belirterek “Çok gururluyum. Rahmetli babam Ali Barçın tarafından Kemeraltı’nda 30 m2 lik bir satış mağazasıyla başlayan hikayemiz artık Türkiye çapında 30 mağazalık zincire ulaştı.  Nike markasının Türkiye satışlarının yüzde 85’lik bölümünü kendi mağaza zinciri üzerinden yaptıklarını belirten Barçın, “Barçın Spor olarak ülkemizde 2 ana Nike partnerinden birincisi biziz. Nike satışlarımız Avrupa’da ilk 3 arasına girdi. 60 yıla yakındır edindiğimiz marka tecrübesini her geçen gün kurumsallaşan yapımız ve profesyonelleşen ekibimiz ile güçlendiriyoruz” diye konuştu.

Nike’ın Türkiye de ana ortak olarak kendilerini seçmesinde yıllardır aldıkları başarılı sonuçlar ve kurumsal yapılarının rolünün çok büyük olduğunu vurgulayan Deniz Barçın, “Spor giyim pazarı her yıl Türkiye’de genç nesil ve spor giyinmeyi sevenlerle istikrarlı bir şekilde yükseliyor. 2024 yılında da yeni yatırımlara devam edeceğiz. Aldığımız bu ödüllerde doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu