Bahçeli: Anayasa Mahkemesi ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada Anayasa Mahkemesi’ne yüklendi.

Gelinen noktada iki seçeneğe işaret eden Bahçeli “Ya Anayasa Mahkemesi kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır.” görüşünü savundu.

Bahçeli “Anayasa Mahkemesi adalet ve hukuk düzenin safrası ve sancısıdır.” diyerek, mahkemenin TİP Hatay Milletvekili seçilen ancak Gezi Parkı davasında kesinleşmiş 18 yıllık cezası bulunan Can Atalay ile ilgili hak ihlali kararına tepki gösterdi.

“Nerede bir suçlu varsa, nerede Türkiye’ye nefret kusan, ihanet eden, silah doğrultan, milli güvenliği, milli birlik ve kardeşlik ruhunu bozmayı amaçlayan bir hain bulunuyorsa Anayasa Mahkemesi tarafından hak ihlali kararıyla ödüllendiriliyor.” diyen Bahçeli bunun adalet ve hukuk ilkeleriyle bağdaşmadığını belirtti.

Bahçeli, AYM’nin milletin ve devletin karşısında bir mihrak olarak sivrildiğini belirterek “PKK’ya para akıtılmasının önünü açan Anayasa Mahkemesidir. Terörist Demirtaş’ın lehine hak ihlali kararı verip 50 bin lira tazminat ödenmesine hükmeden Anayasa Mahkemesidir. PKK’lı ve FETÖ’cülere hak ihlali kararıyla can simidi uzatan Anayasa Mahkemesidir. Dağda, ovada, sınır içinde, sınır ötesinde başını ezdiğimiz hainlerin sırtını sıvazlayan Anayasa Mahkemesidir. Türkiye’nin ve Türk milletinin helal haklarını alenen ihlal eden bu mahkeme, muhtemeldir ki, böyle giderse Fetullah Gülen ile Murat Karayılan’a bile hak ihlali kararıyla kucak açacaktır. Bize göre Yargıtay 3. Ceza Dairesi görevinin gereğini eksiksiz yapmıştır. Bugünkü sorun yumağının temelinde de Anayasa Mahkemesi’nin vatan ve millete kast eden lekeli kararları bulunmaktadır.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu