AK Parti’nin İzmir adayı Hamza Dağ’a coşkulu karşılama

İzmir’e gelen AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Adnan Menderes Havalimanı önünde coşkulu kalabalık tarafından karşılandı.

Türk bayrağı, parti amblemli bayrak, davul, zurna, konfeti ve alkışlarla yapılan karşılamaya yoğun katılım gerçekleşti. Karşılamada AK Parti teşkilatı ve çok sayıda partili vatandaş, sloganlar atarak Dağ’a sevgi gösterisinde bulundu.

Karşılama öncesi bir konuşma yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı İzmirlilere seslendiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Vakit tamam… Zamanı geldi…

İzmir’in arkasında dağ, dağına çiçek, yarasına şifa, hasretine vuslat olma vakti…

İzmir’e çıkan her yolu aydınlattık, şimdi en yalnız ve ıssız kalmış yollarını aydınlatma vakti…

Ne diyor Hacı Bayram Veli Hazretleri;

İnsan şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder… Gönülde her ne var ise, şehir olarak görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur…

Bu şehir… Güzel İzmir; yıllardır öngörüsüzlüğün, kifayetsizliğin ve plansızlığın; halkının derdiyle dertlenmeyen vurdumduymaz bir idarenin kıskacında zaman kaybetmiş; örselenmiş; bitap düşmüştür!

Bu şehir… Güzel İzmir; çeyrek asırdır kendisini İzmir yapan değerlerden, hak ettiklerinden mahrum bırakılmış, sadece çehresi değil, her bir uzvu, her bir hücresi hasta edilmiştir!

Peki; şifası nerededir? Kimdedir?

Başta İstanbul olmak üzere; pek çok şehri ayağa kaldıran kadroların kurduğu bu çatıdadır! AK Parti’nin cefakâr, kararlı, dinamik ve üretken mayasındadır…

O şifanın adı; İzmir için Hamza Dağ’dır…

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ   ‘Biz İzmiriz Başarabiliriz’ mottosuyla çıktığı yolda aday olarak yaptığı ilk konuşmada  ‘’Hayatımın en özel günlerini geçirdiğim, en tatlı hatıraları biriktirdiğim,  Yaşamaktan gurur duyduğum, her bir sokağında mutluluğu, huzuru ve sevgiyi yaşadığım İzmir, Üniversite hayatımı geçirdiğim, evlatlarımın dünyaya gözlerini açtığı, mesleğe adım attığım, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etme şerefine nail olduğum İzmir, dört bir yanında, esnafından çiftçisine, sanayicisinden balıkçısına, 7’den 70’e her bir ferdinin derdiyle dertlendiğim İzmir, Artık vakit, sadece seni konuşmak, sadece senin için düşünmek, sadece ve sadece senin için çalışmak vaktidir Evet, sevgili hemşerilerim, Ege’nin İncisi, güzeller güzeli İzmir’imizi hak ettiği hizmetler buluşturmaya, her alanda potansiyelini ortaya çıkarmaya, hazır mıyız? Kararlı mıyız? Bunun için mücadele etmeye var mıyız? Maşallah… Coşkunuz ve heyecanınız Havalimanından tüm İzmir’e yankılanıyor.”dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu