Şamanlar ve Mitler

Kuşadası Ada Modern Sanat Galerisi, dünyaca ünlü heykeltıraş Mehmet Aksoy’un “Şamanlar ve Mitler” adlı sergisine ev sahipliği yapmaya başladı. 

Uluslararası üne sahip heykeltıraş Mehmet Aksoy’un “Şamanlar ve Mitler” sergisi, sanat yazarı İbrahim Karaoğlu’nun küratörlüğünde, Kuşadası Ada Modern Sanat Galerisi’nde açıldı. 

Serginin açılışı için Ada Modern Sanat Galerisi’nde düzenlenen kokteyle, çok sayıda davetliyle CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, KUSAV Başkanı Levent Köylü ve heykeltıraş Mehmet Aksoy ile serginin küratörü İbrahim Karaoğlu katıldı. 

Serginin açılışında konuşan KUSAV Başkanı Levent Köylü, Kuşadası Belediyesi ve KUSAV iş birliğinde hayata geçirilen Ada Modern Sanat Galerisi’nde heykeltıraş Mehmet Aksoy’u ağırlamaktan dolayı mutluluk ve onur duyduklarını söyledi. 

Heykeltıraş Aksoy ise sergisinde insan ve doğa arasındaki bozulan ilişkiye dikkati çekmek istediğini belirterek, “Sergim, insana, ruhlar dünyasına, içsel güce ve doğanın kutsanmasına bir gönderme yapıyor” dedi.

Sergi küratörü İbrahim Karaoğlu, “Sanatçı Mehmet Aksoy, bu sergisinde sanat aurasını şamanik metaforlarla kuruyor. Heykelleri, bulunduğu mekâna kendine özgü bir simya katan; o mekanın ruhunu görsel imgelemlerle yeniden tanımlayan bir sanatçı Mehmet Aksoy” diye konuştu.

Başkan Günel ise şöyle konuştu:

“Ada Modern Sanat Galeri’miz dünyaca ünlü sanatçımız Mehmet Aksoy’un ‘Şamanlar ve Mitler’ sergisinin açılışını Aydın Milletvekilimiz Sn. Bülent Tezcan’ın da katılımıyla gerçekleştirdik. Şaman kültürünü etkileyici imgeler ile bizlerle buluşturan kıymetli sanatçımızın sergisini 27 Mayıs tarihine kadar mutlaka ziyaret etmelisiniz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu