Geleceğimizi İklim Değişikliğine Uyumlaştırma Projesi

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ege Orman Vakfı, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve Polonya’da bulunan Fundacja Osrodek Badawczo Edukacyjny W Zielonowie’s (OBEZ) ile birlikte yürüttüğü “Adapting Our Future to Climate Change/ Geleceğimizi İklim Değişikliğine Uyumlaştırma” projesinin faaliyetleri devam ediyor.

Hayat Boyu Öğrenme, Mesleki Eğitim ve Geliştirme Derneği’nin koordinatör kurum olduğu proje kapsamında  “Biyomimikri yaklaşımlı eğitim müfredatının oluşturulması ve materyallerin geliştirilmesi” faaliyeti ile hedef grupta yer alan öğrenciler ve öğretmenlerin katıldığı müfredat geliştirme toplantıları gerçekleştirildi.

İklim değişikliğine uyum eylemlerine yönelik ekosistem tabanlı önlemlerin toplumda yaygınlaşmasını hedefleyen eğitim müfredatının hazırlanması için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Şehit Muhtar Mete Sertbaş Ortaokulunda öğrenim gören 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri ile interaktif çalışmalar yapıldı. Prof. Dr. Doğanay Tolunay, İzmir’de görev yapan Coğrafya ve Fen Bilgisi öğretmenlerine Sıfır Karbon Noktası Eğitim Merkezi’nde “İklim Değişikliğinin Fiziksel Temeli” konulu eğitim verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu