2053 yolu İzmir Büyükşehir’den geçiyor!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin 2024 Yerel Seçimlerine yönelik başlattığı “Diyar Diyar Anadolu” Temalı Ege Bölge İstişare Toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi.

Yoğun katılım ile düzenlenen toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız Başkanlık ederken, ayrıca MHP TBMM Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İzmir Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Bumin Özarslan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Uşak ve Burdur İl Başkan ve yöneticileri, ilçe başkanları, MYK Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, “31 Mart 2024 yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken  Bursa’da başlattığımız toplantıların Ege ayağını bugün İzmir’de gerçekleştiriyoruz. Toplantımıza katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakının ruhuna uygun davranılarak konuşulmalıdır. Gönül coğrafyamızda yapılan kitle katliamlarına karşı dünya sessiz ve seyirci kalıyor. ABD Başkanı İsrail’e gelerek her tülü gücümüz ile arkanızdayız diyerek katillerin sırtını sıvazlıyor. Filistin bugün kan ağlıyor.

14 martta büyük kurultayımızı yapacağız. Cumhur İttifakı sadece seçim ittifakı olmadığı Türkiye’ye yönelik iç ve dış gelişmeler karşı bir dik duruş ve tarihi bir sorumluluktur. Osmanlı Türk devletinden alınan miras üzerinde gelişen belediyeler vatandaşa en yakın kurum olarak sistem içinde yer almaktadır. 31 Mart tarihinde seçimleri yapacağız. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bey bu çalışmaları yürütmek üzere görevlendirmeler yapmıştır.Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’de gerekli görevlendirmeler yapmıştır. Yerel seçimlerde yapılacak çalışmaları yürütmek üzere taraflar bir araya gelecektir. Merkezi hükümet ile  ortaya çıkan uyumsuzluğu, çatışmayı ortadan kaldırmak ve zilletin egemenliğinde bulunan belediyeleri 31 Mart seçimleri ile ortadan kaldırmak ve Cumhur İttifakının belediye sayısını arttırmak öncelikli hedefimizdir. Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti’ni illalebet yaşatma çabasıdır.

MHP önce milletim ve ülkem sonra partim ve ben anlayışını ilke edinmiştir. MHP’nin siyaset anlayışını merkezinde millet, vatan, ülkemizin birlik ve bekası vardır. 54 yıllık çok partili siyasi hayatımızda Türk milliyetçiliği siyasetin amiral gemisidir. MHP sarsılmaz ilkeleri olan bir partidir. MHP gerektiğinde insiyatif alan, hamleler yapan, çözüm üreten aksiyonel bir partidir. MHP’nin tüm meseleleri milli tarih şuuru içinde bakar ve tüm politikaları bütünlük, süreklilik, tutarlılık içeririz. MHP başkaları gündemin peşine takılmayan, kendi gündemini gündemde tutan bir partidir. MHP meclisin en çalışkan ve üretken Partisi’dir. 2024 seçimlerinin MHP ve Cumhur İttifakı zaferi ile sonuçlanacağından en ufak bir şüphe duymuyorum” dedi.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bumin Özarslan, 2053 yolunda İzmir’in önemine dikkat çekerken, “Bu topraklarda doğmuş büyümüş, bu toprakların havasını almış bir kardeşiniz olarak buradayım. 1 hafta sonra Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağız. Ben seçimlerde İzmir’den milletvekili adayı iken yürüttüğüm kampanyada hep şunu işaret ettim. 14 Mayıs seçimlerinin sonucu bizim açımızdan 2 yolu işaret etti. Ya 2053  rotası ya  15 Temmuz gecesi… 14 ve 28 Mayıs’ta biz seçimleri kazanarak  Türkiye’yi 2053 rotasına soktuk. Ancak bu rotanın yerelde devam edebilmesi için yaklaşan yerel seçimlerde en önemlisi İzmir’de yerel seçimlerde başarılı olmak ve Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak zorundayız. 2053 yolunda yerel seçimler bu bakımdan çok önemli” dedi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Belediye başkanları adına Büyükşehir Belediye başkanımız duygularımız ifade etti.  Bizde nacizane 2014 yılından bu yana partimizi davamızı Aliağa’da temsil etmenin mutluluğu ve şerefine nail olduk. Aliağa’mızda genel başkanımızın talimatları doğrultusunda üretken belediyecilik anlayışını sergileme gayreti içindeyiz. Tüm belediye başkanı arkadaşlarım 2024 yılında yine üç hilal bayrağını şehrinde dalgalandırmaya devam edecek. Aliağa olarak ben de bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu